16. prosince 2019 13:55
sarka.turcekova@gmail.comBanka omylem poslala ženě na účet stovky milionů, ona se je rozhodla vrátit. Dokázali byste to udělat?
Představte si, že na konci výplaty zkontrolujete zůstatek na svém účtě a tam uvidíte miliony! Nemůžete tomu uvěřit a vůbec nevíte, jak se tam objevily. Ale zaplaví vás hřejivý pocit štěstí…
Jenomže potom si uvědomíte, že to musel být omyl a že tučný obnos peněz – doslova několik desítek milionů – budete muset vrátit. Komu by se ale v takovém momentě chtělo myslet na poctivost? Každého by napadlo alespoň něco jako: Fajn, peníze vrátím, ale nemohl bych si nechat alespoň nějaké nálezné? Třeba jen… Pár desítek tisíc, z tolika milionů? Co naplat, toho by si odesílatel, který částku omylem poslal, určitě všimnul! Začali byste uvažovat o tom, že okamžitě částku vrátíte poctivě zpět?
Do stejné situace se dostala Ruth, která zůstala po otevření svého internetového bankovnictví úplně v šoku. Kdo by taky nebyl, kdyby mu na účtě najednou přibylo 847 337 000 korun. Její první naděje byla taková, že se jí někdo rozhodl z nějakého důvodu dát spoustu peněz, ale rozhodla se, že to raději zkontroluje u své banky, aby zjistila, co se děje. Bohužel jí opravdu řekli, že jí miliony převedli omylem. A žena tedy peníze okamžitě převedla vlastníkovi, kterému patří, což byla jedna banka z Texasu. A tak její bohatství bohužel skončilo.
Její první myšlenka, když viděla účet, byla radost, že mají s rodinou spoustu peněz. Udělala si z toho dokonce snímek obrazovky. A teď může skutečně říkat, že byla milionářkou. Těžko říct, jestli jí za její dobrý čin nějaké peníze dají, zatím se tak nestalo. Řekla, že by jí jen stačilo, kdyby jí poděkovali.
Finance jsou v dnešním světě velmi zranitelné, mimo jiné v důsledku zvýšené aktivity na internetu. Orientace na internetu se v dnešním světě stala náročnější a měli byste se nejprve informovat, zda se nejedná o chybu, podvod nebo léčku. Například Moneta Money Bank vydala desatero bezpečného nakupování na internetu, díky němu vás už žádná lež nezaskočí.