Virály

16. prosince 2019 13:53

sarka.turcekova@gmail.com

FOTO: Pracovník banky z ní ukradl 2 miliony a ještě si při tom udělal selfíčka. Fakt může být někdo takhle hloupý?

Tohle nevymyslíš. Chlápek pracující v bance ukradl přes dva miliony korun, a protože se tím chtěl pochlubit, nafotil si s bankovkami selfíčka a dal si je na Facebook.

29letý Arlando byl zaměstnancem banky a zachtělo se mu koupit si nový Mercedes Benz. Jenomže na něj neměl peníze. Jelikož pracoval v bance, asi si myslel, že si odtamtud jenom tak nenápadně vezme nějaké dva miliony a nikdo si ničeho nevšimne. Za rok 2019 ukradl minimálně v 18 případech peníze z vkladů, které provedli zákazníci banky. Peníze pak použil na svoje osobní potřeby a odkládal si stranou velkou zálohu na luxusní vozidlo. Navíc zničil nějaké dokumenty a provedl (či přiměl ostatní) falešné zápisy do účetních knih a záznamů banky, aby tak svoji krádež zakryl.

Dopustil se tak úvěrového podvodu v souvislosti s nákupem auta. Ale to ještě nebylo všechno. V červenci a srpnu zveřejnil na Facebooku fotky, jak drží velké balíky peněz. Hm, odkud je asi získal, že? Moc rozumu asi nepobral, když si takové fotky pořizoval. Agenti FBI ho zatkli 4. prosince a je obviněný ze dvou podvodů s finančními institucemi, 19 krádeží, zpronevěry a z dvanácti nepravdivých zápisů, které nesou maximální trest 30 let ve vězení a pokutu ve výši 22 milionů. A za praní špinavých peněz hrozí 10 let vězení a pokuta přes 5 milionů korun. Jen tak mimochodem, Arlando se chtěl stát rapperem. No, to už mu asi nevyjde.


Přečtěte si také