Virály

6. března 2018 15:59

redakce Prima Lajk

Batole zamklo matce iPhone na 48 let! Má teď pouze jednu možnost, jak ho znovu odemknout

Vydrželi byste bez telefonu tak dlouho?

Jistá žena ze Šanghaje nedávno dostala tvrdou lekci. Lekci, po které už nikdy nedá svému dítěti mobil jako hračku. Ona to totiž hračka vážně není. Jejímu synovi se totiž podařilo zamknout jí telefon na 48 let. Ano, čtete správně – 48 let!

Pro neuživatele telefonu značky Apple – došlo k tomu jednoduše. Firma používá časový zámek, který navyšuje dobu uzamknutí po každém nepovedeném pokusu o zadání hesla. Dítě tak muselo zkoušet odemknout telefon tolikrát, až zámek dorazil k 25 milionům minutám. Roztomilé, že?

Matka se každopádně vydala k expertovi a ten jí potvrdil, že telefon odemkne jediným způsobem. A to kompletním resetováním celého systému. Jenže to by znamenalo zároveň vymazání veškerých dat, což by nebyl problém, kdyby žena svoje data zálohovala. Bohužel pro ni tohle ale není ten případ. Pokud tedy telefon resetuje, přijde o vše. Smůla. Buď si tedy počká téměř 50 let, nebo ztratí pravděpodobně stovky, ne-li tisíce fotografií svého šikovného syna. To je skoro jako nějaká moderní Sophiina volba, co?

Sdílejte článek

Přečtěte si také