Virály

15. prosince 2018 15:50

redakce Prima Lajk

Bizár roku!? Lidé nadávají, že Santa Claus je muž. Proč by měl být podle nich symbol Vánoc bezpohlavní?

Obtloustlý chlapík s bílýma vousama a červenou čepicí. Tak si představuje jako Santu asi většina z nás. Tento rok se ale rozjely vášnivé diskuze na téma, zda by neměl být raději bezpohlavní nebo žena.

Všechno to začalo, když se ženy dobrovolně oblékly za Santu jako součást slavnostního turné v Newton Ayfliffe. To se ale nelíbilo pracovnímu poradci. „Není žádný důvod pro to, aby ženy hrály Santa Clause, když máme dostatek mužských dobrovolníků, kteří mohou tuto roli zastat,“ řekl s tím, že chápe Santu jako Otce Vánoc, což je mužská role.

Muž nebo žena?

To pak rozpoutalo vášnivou diskuzi na téma, jestli je Santa muž nebo žena. Někteří lidé si myslí, že by neměl mít žádné pohlaví. Společnosti GraphicSprings se pak dotazovala 400 lidí z Ameriky a Velké Británie na jejich názor. 27 procent lidí si myslí, že by Santa opravdu měl být bezpohlavní (generově neutrální) anebo ženský.

Debata se pochopitelně dostala i na sociální sítě, kde mnozí prohlásili, že je to celé směšné. „Santa není skutečný. Myslím, že prohlásil ho za bezpohlavního nebo za ženu není už méně bláznivé než si myslet, že Santa je muž,“ napsal jeden z diskutérů. „Jsem pro rovnost, ale myšlenka, že bychom měli ze Santy udělat ženskou, je směšná. Nemůžete změnit historii, Otec Vánoc je ten, kdo začal celou tradici s naplňováním ponožek. A byl to muž,“ píše jiný.

Sdílejte článek

Přečtěte si také