návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Bizár roku!? Lidé nadávají, že Santa Claus je muž. Proč by měl být podle nich symbol Vánoc bezpohlavní?

Obtloustlý chlapík s bílýma vousama a červenou čepicí. Tak si představuje jako Santu asi většina z nás. Tento rok se ale rozjely vášnivé diskuze na téma, zda by neměl být raději bezpohlavní nebo žena.
Vydáno: 15.12.2018
Je Santa muž, nebo žena?
Autor: pixabay.com Je Santa muž, nebo žena?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Všechno to začalo, když se ženy dobrovolně oblékly za Santu jako součást slavnostního turné v Newton Ayfliffe. To se ale nelíbilo pracovnímu poradci. „Není žádný důvod pro to, aby ženy hrály Santa Clause, když máme dostatek mužských dobrovolníků, kteří mohou tuto roli zastat,“ řekl s tím, že chápe Santu jako Otce Vánoc, což je mužská role.

Muž nebo žena?

To pak rozpoutalo vášnivou diskuzi na téma, jestli je Santa muž nebo žena. Někteří lidé si myslí, že by neměl mít žádné pohlaví. Společnosti GraphicSprings se pak dotazovala 400 lidí z Ameriky a Velké Británie na jejich názor. 27 procent lidí si myslí, že by Santa opravdu měl být bezpohlavní (generově neutrální) anebo ženský.

Debata se pochopitelně dostala i na sociální sítě, kde mnozí prohlásili, že je to celé směšné. „Santa není skutečný. Myslím, že prohlásil ho za bezpohlavního nebo za ženu není už méně bláznivé než si myslet, že Santa je muž,“ napsal jeden z diskutérů. „Jsem pro rovnost, ale myšlenka, že bychom měli ze Santy udělat ženskou, je směšná. Nemůžete změnit historii, Otec Vánoc je ten, kdo začal celou tradici s naplňováním ponožek. A byl to muž,“ píše jiný.

Učitelka řekla dětem, že Santa Claus neexistuje 2

Škola se omluvila poté, co učitelka řekla dětem, že Santa Claus není skutečný! Přečtete si, jak drsně to udělala

Článek je zařazen v: šanta , Santa Claus , santa je muž , virál