Zakážou Spojené státy kompletně TikTok? 1
Autor: profimedia.cz Zakážou Spojené státy kompletně TikTok? 1

Blíží se konec TikToku? Politici chtějí populární sociální síť zakázat!

rd. Publikováno: 03.02.2023
V USA se politici začínají bavit o zákazu TikToku.

reklama

Kontroverze kolem sociální sítě a platformy TikTok se na internetu i mimo něj objevují už několik let. Důvodem je většinou fakt, že známá appka patří společnosti ByteDance, která je původem z Číny. Mnohokrát se tedy řešilo, jestli náhodou nehrozí bezpečnostní risk, když například Amerika nechává Čínou ovládanou aplikaci volně působit na území Spojených států. Už v minulosti se tak objevily náznaky, že by TikTok mohl v USA skončit na seznamu zakázaných aplikací.

Tyto debaty se teď ovšem stávají velmi reálné, jelikož americký senát plánuje projednat zákon, který by TikTok zakázal. Zatím tedy nikoli plošně, ale minimálně na zařízeních patřících vládním činitelům a úředníkům. Nakonec bude záležet na rozhodnutí prezidenta Bidena a je dost pravděpodobné, že k tomuto částečnému omezení dojde.

 

 

Nyní se ale objevil další návrh od republikánského senátora Joshe Hawleyho, který by rád zakázal TikTok v celých Spojených státech a to všem. Tady už je ovšem pravděpodobnost na podepsání takového zákona podstatně nižší, jelikož druhá politická strana demokratů stále ovládá jak vrchní komoru parlamentu, tak Bílý dům, a zatím se nezdá, že by byli nakloněni k tomu podniknout až takto razantní krok. TikTok je v současnosti nejpopulárnější sociální sítí pro mladé, a to nejen v Americe. Nějaká snaha o vyšší míru zabezpečení a moderaci obsahu je ale pochopitelně třeba.

Fitness kouč se zastal mužů v posilovnách 1

VIDEO: Tiktokerka obvinila týpka v posilovně z obtěžování. Zastal se ho slavný fitness kouč

reklama