Virály

16. června 2022 11:10

redakce Prima Lajk

Boomeři radí mileniálům, jak ušetřit na koupi domu. Co by si podle nich měli mladí odpustit?

Chcete si našetřit na nové bydlení? Podle boomerů byste měli přehodnotit svůj životní styl.

Dnešní situace na trhu realit mladým lidem k pořizování nových domů či bytů rozhodně nepřeje. Inflace je vysoká a na hypotéky může průměrně vydělávající mladý člověk bez finančního polštáře skoro zapomenout. Boomeři aka Husákovy děti aka lidé narozeni mezi roky 1968–1983 však pro tuto situaci mají řešení. Podle nich totiž stačí, aby se mladí trochu uskromnili od luxusního života.

To konkrétně znamená přestat si objednávat jídlo domů, a co je nejdůležitější, přestat si platit streamovací služby. A co si budeme povídat, to jsou věci, bez kterých se dnešní mileniálové vůbec neobejdou. Podle nové studie vědců z londýnské Kingovy univerzity si polovina starších ročníků myslí, že tyto výdobytky mohou za to, že mají mladí lidé potíže s bydlením a nemohou si dovolit nic vlastního.

Vedoucí politologické katedry na Kingově univerzitě Bobby Duffy však uvedl, že tohle „řešení“ přestat utrácet pár stovek měsíčně je vzhledem k rostoucí inflaci naprostý nesmysl. „Že si mladí lidé odpustí koupení kávy s sebou nebo streamovací služby, nevyřeší problém při nákupu vlastního bydlení,“ nechal se slyšet Duffy.

Sdílejte článek
Štítky ekonomika bydlení inflace univerzita reality mileniálové skutečnost streamovací služba boomer Bobby Duffy

Přečtěte si také