Generace Y je mnohem otevřenější
Autor: istock.com Generace Y je mnohem otevřenější

ODHALENO: Téměř třetina mileniálů nyní patří k LGBTQ, zjistila studie. Bylo tomu tak vždycky?

Tamara F. . Publikováno: 09.11.2021
Nová studie odhalila, že skoro třetina mileniálů se hlásí k LGBTQ+ komunitě.

reklama

Počet lidí, kteří se otevřeně hlásí k LGBTQ+ komunitě, v průběhu let neustále stoupá, za což možná v jistém smyslu mohou i změny zákonů a otevřenější postoj veřejnosti k této komunitě. Odborníci a výzkumníci v nedávné studii dokonce zkoumali, kolik procent mileniálů neboli generace Y se identifikuje jako neheterosexuálové a negenderové.

Z dotazovaných 600 lidí ve věku od 18 do 37 let, se podle výsledků kategorizují jako lesby, gayové, bisexuálové, transgender nebo queer více než 30 % mileniálů. Výzkumníci taktéž zjistili, že jsou lidé z generace Y proti patriotismu, konzervatismu a jsou daleko větším zastáncem svobody náboženství než starší generace.

Každý třetí dotazovaný mileniál navíc potvrdil, že byl nedávno na protestu, což více než cokoli jiného dokazuje, že je tato mladá generace nesmírně proaktivní. Na druhou stranu se však ukázalo, že je tato věková skupina mnohem více sužována stresem, depresí, úzkosti a má pocit ztracenosti. Až tři čtvrtiny dotázaných uvedly, že se stále snaží najít svůj smysl života.

 

Nadávání je zdravé, tvrdí vědci

ODHALENO: Lidé, kteří mluví sprostě, jsou lepšími přáteli, tvrdí studie. Proč tomu tak je?

Lidé mají telefon v ruce i při sexu 2

ODHALENO: 1 z 10 lidí má během sexu telefon v ruce, tvrdí nová studie! Co smutného je k tomu vede?

reklama