Virály

9. listopadu 2021 10:44

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Téměř třetina mileniálů nyní patří k LGBTQ, zjistila studie. Bylo tomu tak vždycky?

Nová studie odhalila, že skoro třetina mileniálů se hlásí k LGBTQ+ komunitě.

Počet lidí, kteří se otevřeně hlásí k LGBTQ+ komunitě, v průběhu let neustále stoupá, za což možná v jistém smyslu mohou i změny zákonů a otevřenější postoj veřejnosti k této komunitě. Odborníci a výzkumníci v nedávné studii dokonce zkoumali, kolik procent mileniálů neboli generace Y se identifikuje jako neheterosexuálové a negenderové.

Z dotazovaných 600 lidí ve věku od 18 do 37 let, se podle výsledků kategorizují jako lesby, gayové, bisexuálové, transgender nebo queer více než 30 % mileniálů. Výzkumníci taktéž zjistili, že jsou lidé z generace Y proti patriotismu, konzervatismu a jsou daleko větším zastáncem svobody náboženství než starší generace.

Každý třetí dotazovaný mileniál navíc potvrdil, že byl nedávno na protestu, což více než cokoli jiného dokazuje, že je tato mladá generace nesmírně proaktivní. Na druhou stranu se však ukázalo, že je tato věková skupina mnohem více sužována stresem, depresí, úzkosti a má pocit ztracenosti. Až tři čtvrtiny dotázaných uvedly, že se stále snaží najít svůj smysl života.


Přečtěte si také