Virály

25. srpna 2021 10:31

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Lidé, kteří mluví sprostě, jsou lepšími přáteli, tvrdí studie. Proč tomu tak je?

Pokud často nadáváte, máme pro vás dobrou zprávu. Vědci totiž zjistili, že lidé, kteří mluví jako dlaždiči, jsou dobrými kamarády.

Ačkoli se sprostá slova do společnosti moc nehodí, někdy z člověka prostě vyletí rychlostí blesku. Jako děti nás sice vždy učili, že nadávat se nemá, ale někdy jsou nadávky lepší než dvacet psychologů. Pomáhají nám totiž uvolnit stres, napětí a podle všeho dokážou být lidé, kteří nadávají, mnohem lepšími přáteli než slušňáci. Proč tomu tak ale je?

1. Jsou pravdomluvní

Studie zjistila, že ti, kteří klejí, jsou daleko víc upřímní. Nadávky jsou tak důkazem toho, že člověk je schopný říct, co si myslí bez obalu a bez jakékoli omáčky. Prostě mluví na rovinu, což je u přátel jedna z nejcennějších vlastností.

2. Dobře poradí

Často se má za to, že čím víc člověk nadává, tím je hloupější, ale opak je pravdou. Ukázalo se totiž, že čím více jsou lidé inteligentní a mají větší slovní zásobu, tím mají větší sklony používat sprostá slova. Dokážou ale rozeznat společenské situace, při kterých si mohou dovolit trochu zanadávat. Tak jako tak vám ale takový člověk dobře poradí, i když mu budete muset prominout pár sprosťáren.

3. Můžete jim věřit

Důvěra mezi přáteli je naprosto zásadní věc. Přece jenom, co by to bylo za kamarádství, kdybyste tomu druhému nemohli věřit? Jestli si mezi kamarády navzájem ze sebe děláte legraci a sem tam si trochu zanadáváte, můžete si být jistí, že tohle přátelství vám vydrží dlouho.

BONUS: Nadávání je zdravé

Sprostá slova jednoduše uvolňují stres, a dokonce snižují i bolest. Příště, až se kopnete o roh stolu, vypusťte ze sebe všechny nadávky, co znáte. Bylo totiž dokázané, že klení pomáhá ke snížení bolesti, a ne jenom té fyzické, ale i emocionální.

Sdílejte článek

Přečtěte si také