27. dubna 2021 11:22
sarka.turcekova@gmail.comVIDEO: Influencerka snědla svou vlastní placentu! Lidé jí za nechutné záběry nadávají
Influencerka znechutila internet tím, že sdílela video, kde snědla svou vlastní placentu. Z tohoto vám opravdu nebude dobře.
I když se povídá, že by ženy po porodu měly sníst svou vlastní placentu, protože se tím prý díky tomu rychle zregenerují – po tělesné a psychické stránce, tak málokterá žena si nechá svou placentu doopravdy „zabalit s sebou“, aby si ji později dala „na svačinu“. Dnes je tato představa poměrně odporná, přestože je pravda, že některé ženy využívají nabídky firem, které jim z jejich placenty připraví jakési tabletky, které pak polykají. To už se jeví jako civilizovanější varianta. Jedna influencerka se však rozhodla zajít ještě dál než česká youtuberka Sára Holanová. Ta kdysi sdílela fotka svojí placenty bez okolků u sebe na Instagramu.
Caila Carim, herečk a modelka z brazilského Manausu, zveřejnila nechutné záběry, na kterých připravuje a následně konzumuje smoothie z placenty a acai. Pohled na to, jak má kousky placenty v misce spolu s ostatními surovinami, je doopravdy nevábný a působí to spíš jak z hororu. Dokonce tento pokrm nabídla ochutnání svojí kamarádce, ta to však překvapivě s „díky“ odmítla. Hodně lidí se jí nechápavě zeptalo, proč cítila potřebu sdílet tohle video na sociálních sítích, s tím, že opravdu nepotřebují vědět, jestli si dopřeje svou placentu na svačinu, či ne. Jiní ji obvinili, že se snaží jen na sebe přilákat pozornost, když už zdokumentovala také narození svého dítěte.
Caila s těmito obviněními však nesouhlasí a tvrdí, že se rozhodně necítí „nemocná“ kvůli tomu, že se rozhodla veřejně sdílet video, v kterém placentu konzumuje. Podle ní jsou naopak nemocní lidé, kteří se touto věcí cítí znechuceni.
Trend, známý jako placentophagy, roste po celém světě, ale zejména v USA, přičemž jeho výhody prosazuje Kim Kardashian. Podle některých může konzumace placenty zvýšit energii a podpořit produkci mateřského mléka. Dokonce se předpokládá, že pomáhá předcházet postnatální depresi. Neexistují však žádné definitivní vědecké důkazy, které by tvrzení dokázaly.