Česká vláda dá každému občanovi příspěvek na koně. Chce lidem pomoci při vysokých cenách benzínu

Pohonné hmoty v České republice jsou po ruské invazi na Ukrajině nejdražší v celé historii. Vláda se proto uchýlila k bizarnímu kroku.

!!! Apríl !!!

Po dlouhé vlně covidu přišla pro české obyvatele další tvrdá rána, a tím je vysoká cena pohonných hmot, která je pro mnohé už nadále neúnosná. Tuzemská vláda si je navíc vědoma faktu, že zlevňování benzínu a nafty není na pořadu dne, a tak začala podnikat určité kroky, které by občanům měly pomoci tuto těžkou dobu překonat.

Na schůzi se členové vlády proto jednohlasně shodli na tom, že nejlepším řeším je poskytnout finanční příspěvek ve výši 5 tisíc korun každému občanovi, který má trvalý pobyt v České republice, na nákup koně. Rovněž vyzývají lid, aby všichni zaparkoval svá auta v garážích a zřídili si před domem stáj pro nového čtyřnohého člena rodiny. Pro ty, kteří bydlí v panelákových bytech, bude poskytnut veřejný prostor, jako úschovna pro koně.

Politici doufají, že výměna aut za zvířata výrazně uleví všem občanům České republiky, kteří si zoufají nad cenami pohonných hmot. Podle současného ministra financí se jedná o jediný logický krok, který vláda v současné situaci může udělat. Bonusem má být prý i to, že kůň bude v rodině sloužit nejen jako dopravní prostředek, ale i jako terapeutické zvíře.


Přečtěte si také