Virály

8. března 2022 14:09

redakce Prima Lajk

VIDEO: Žena sdílela 5 jednoduchých tipů, jak ušetřit peníze za benzín. Zkusíte to?

Pokud patříte mezi každodenní řidiče, tyhle tipy na snížení spotřeby se vám budou zaručeně hodit.

Tuzemské ceny benzínu a nafty lámou poslední dny kvůli aktuální situaci na Ukrajině rekordy. Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by se měly poměry zlepšit, a tak člověku nezbývá skoro nic než doufat nebo se naučit chytrý styl řízení, díky kterému lze snížit spotřebu benzínu či nafty, a ušetřit tak nějakou tu kačku. A právě to lidi učí na tiktokovém profilu Abigayle aka She Talks Cars. V nedávném videu sdílela pět nejlepších tipů, díky kterým nebudete muset benzínky navštěvovat tak často.

1. Ukliďte si auto – Možná si teď říkáte, co je to za hloupost, ale čím větší máte hmotnost auta, tím je logicky vyšší i spotřeba paliva. Všechno, co nepotřebujete, prostě z auta vyhoďte, radí milovnice aut Abigayle.

2. Dofoukněte si pneumatiky – Tlak v pneumatikách byste měli kontrolovat minimálně jednou měsíčně nebo před každou dlouhou cestou. Podhuštěné gumy se totiž deformují a zvyšují valivý odpor. V důsledku toho pak musí motor vykonávat větší práci při pohonu auta a zvyšuje se tím spotřeba paliva.

3. Netankujte do plna – Tahle rada tak trochu souvisí s prvním bodem. Je totiž logické, že čím více paliva budete mít v nádrži, tím větší bude i hmotnost auta. Abigayle tak radí, abyste tankování rozčlenili, a ušetřili tak peníze.

4. Při delším čekání vypněte motor – Nejenže vám poděkuje vaše auto, ale i peněženka. Pokud víte, že si v koloně nebo před železničním přejezdem chvíli počkáte, vypněte motor, ušetříte tím palivo.

5. Vyhýbejte se rychlé jízdě – Ačkoli je tohle nejběžnější způsob, jak ušetřit, nikdy bychom si neodpustili, kdyby to tu nezaznělo. Vyrazte raději s předstihem, abyste nemuseli hnát po dálnici a riskovali tím nejen vysokou spotřebu, ale i váš život.

@shetalkscars

Rising Fuel Prices & How To Save £££💰 #ukcar #fuelcrisis #ukcars #carsuk #ukdriver #ukdrivers #driversuk #newsuk #uknews #ukcarcommunity

♬ Einaudi: Experience - Ludovico Einaudi & Daniel Hope & I Virtuosi Italiani


Přečtěte si také