Virály

8. března 2022 11:55

redakce Prima Lajk

VIDEO: Nekřupejte klouby, varuje doktor! Vážně je tento zlozvyk tak nebezpečný?

Křupat, nebo křupat, to je oč tu běží.

Lupnutí klouby rozděluje společnost na dva tábory pomalu jako ananas na pizze. Jedna polovina si život bez uspokojivého zvuku „křup“ a protáhnutí prstů i šíje neumí představit, zatímco té druhé skupině se při praskání kloubů obrací žaludek vzhůru nohama. Pokud patříte do toho prvního tábora, možná byste si na otravný zlozvyk měli dát pozor.

Alespoň před tím varuje Karl Sven Woytek Sas Konkovitch Matthew Kruszelnicki, často označován prostě „Dr Karl“. Ten je kromě popularity na TikToku známý hlavně jako autor, vědecký komentátor a australská televizní osobnost. Právě na sociální síti ale lidem předává svá moudra a zajímavosti o lidském těle. Jedním z těch posledních je i rada „nekřupejte svými klouby“.

Dr Karl totiž varuje před velkým zdravotním nebezpečím, a tím má být artritida nebo osteoporóza. Pokud si tedy ujíždíte na denním lupáním kloubů, měli byste toho nechat, než za pár let nebudete umět ani otevřít sklenici s okurkami a vaše ruce divně natečou.

@drkarl

Does cracking your knuckles cause arthritis? Post your questions in the comments and if you want more science, head to my podcasts! #drkarl #science

♬ original sound - Dr Karl

Sdílejte článek
Štítky artritida sociální síť TikTok rady a tipy praskání kloubů kloub zdraví Karl Kruszelnicki

Přečtěte si také