návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Chlápek přišel o palec u ruky, lékaři mu ho ale dokázali vrátit. Čím mu ho nahradili?

Když přišel tenhle muž nešťastnou náhodou o svůj palec při řezání dřeva, myslel si, že o něj přišel navždy. Lékaři mu ale dokázali pomoct.
Vydáno: 09.12.2019
Lékaři nahradili chlápkovi palec u ruky 3
Autor: Facebook/WKRN Lékaři nahradili chlápkovi palec u ruky 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aiden zrovna pracovat se dřevem ve svojí garáži v Michiganu, když uviděl, jak kousek dřeva letí přes celou místnost pryč. Pak se ale podíval pořádně a zjistil, že to byl jeho palec. No, to se často při práci na cirkulárce stává. Občas. Muž spěchal do nemocnice, tam mu však lékaři řekli, že mají jenom 4 hodiny na to, aby znova připevnili palec. Jenže jeho rodina nemohla bohužel chybějící palec najít. Takže byli chirurgové nuceni ránu sešít bez ohledu na to, že palec nenašli.

Potom, když rána srostla, nabídli Aidenovi ultimátum – buď bude žít bez palce, nebo mu mohou přišít palec na ruku z jeho nohy. Palec je nejdůležitější součástí ruky, neboť představuje asi 50 procent úchopu a je důležitý pro ovládání celé ruky. Lékaři každopádně často přistupují právě k amputaci palce u nohy, aby jím nahradili palec na ruce. První taková amputace proběhla už v roce 1897.

Aiden operaci podstoupil a už o týden později měl nový palec. Z výsledku je nadšený. Konečně zase může dát palec nahoru.  

 
Článek je zařazen v: operace , nemocnice , palec u ruky , palec u nohy , palec , plastika