Virály

13. ledna 2022 16:20

redakce Prima Lajk

Další skandál na Australian Open?! Tenista se vsadil s rozhodčí, že má covid. Hádejte, jak to dopadlo

Zdá se, že věhlasný tenisový turnaj letos problémy jenom přitahuje po Novaku Djokovičovi na sebe výrazně upozornil i Bernard Tomic.

Letošní ročník prestižního tenisového turnaj Australian Open je snad prokletý. Jako by nestačila bouřlivá kauza okolo tenisové jedničky Novaka Djokoviče, jehož účast na kurtu stále není stoprocentně jistá, nyní musí pořadatelé řešit další nemalý problém. Pozitivní test na covid-19 totiž vyšel domácímu tenistovi Bernardu Tomicovi. Ten byl podle všeho nakažený už během svého utkání v kvalifikaci s Rusem Safiullinem. O nemoci totiž na kurtu sám vtipkoval.

Už během duelu, který nakonec prohrál, omlouval svůj špatný výkon tím, že je nemocný a určitě se nakazil. Dokonce o tom přesvědčoval tenisovou rozhodčí Aline Da Rocha, s níž se měl dokonce vsadit o večeři! „Říkám vám, že během příštích dvou dnů budu pozitivně testovaný na covid-19. Koupím vám večeři, pokud test nebude pozitivní. Pokud bude, koupíte mi večeři vy," řekl Tomic podle webu The Age. Večeři zadarmo by v případě plácnutí asi měl jistou. Místo toho ale skončil v karanténě a všichni lidé, kteří s ním přišli do kontaktu (tedy i zmiňovaná rozhodčí), musí na testy.

Tomice tak vtipkování hodně rychle přešlo a asi by byl nejradši, kdyby o žádné sázce nemluvil. Tenista se pak nyní cítí špatně nejen fyzicky, ale zejména psychicky. Z celé situace pak viní právě organizátory Australian Open, kteří si tak připsali další vroubek. „Nemůžu uvěřit, že se nikdo netestuje. Hráči mohou přijít na kurt poté, co si udělají rychlý test ve svém pokoji. Není to oficiální PCR testování," řek Tomic.

Sdílejte článek
Štítky večeře tenis sázka tenista koronavirus COVID-19 rozhodčí Novak Djoković skandál Australian Open Covid Bernard Tomic Novak Djokovic Bernard Tomič

Přečtěte si také