Virály

25. listopadu 2022 17:39

redakce Prima Lajk

Děsivá policejní revoluce? V USA chtějí robotům dát právo střílet lidi

V USA plánují robotickou revoluci.

Jako by americká policie neměla dost skandálů na krku, nový návrh zákona vypracovaný právě tamějšími policejními složkami, jenž by už brzy mohl navíc vejít v některých městech a státech v platnost, podle všeho umožní robotům používat smrtící sílu proti lidem. Ano, čtete správně.

Jako první by tuto možnost ráda vyzkoušela sanfranciská policie, která argumentuje tím, že použití robotů v nebezpečných a krizových situacích může zachránit život členům útvaru, kteří by jinak museli nasazovat vlastní krk. Což mimochodem mají v popisu práce.

Jenže roboti podle současných zákonů smrtící sílu proti lidem používat nesmí, což je pochopitelné, protože jakmile se tahle pojistka vypne, nikdo vám nezaručí, že se nezačnou stávat tragické nehody, kdy robot omylem zastřelil někoho, koho neměl. Nemluvě o tom, kolik postapokalyptických scénářů na tohle téma už vzniklo. Doposud se roboti nejčastěji používali k odstraňování bomb. Rádi bychom napsali, že snad tamější policie ví, co dělá, ale zkušenost nám praví spíš opak. A podobného názoru jsou i uživatelé internetu…

Sdílejte článek
Štítky policie lidé roboti právo USA smrtící síla

Přečtěte si také