Virály

12. května 2022 11:05

redakce Prima Lajk

Dívka alergická na vodu se bez bolesti nemůže sprchovat ani plakat. Jak vypadá její život?

Mladé Američance ničí život vzácné onemocněním, kterým trpí jen pár desítek lidí na celém světě.

Patnáctiletá Abigail Beck z arizonského Tusconu vypadá na první pohled jako obyčejná puberťačka s normálními problémy dospívající holky. Její život ani problémy však normální nejsou ani náhodou. Trpí totiž akvagenní kopřivkou neboli alergií na vodu, kdy jí při jakémkoli kontaktu s vodu začne pálit a svědit pokožka.

„Moje vlastní slzy způsobují reakci, při které mi obličej zrudne a opravdu silně pálí,“ vysvětlila Abigail, jaké to je, když začne plakat. „Když se napiju vody, zvracím a hrozně mě bolí na hrudi. Moje srdce se vždy rozbuší hroznou rychlostí,“ dodala s tím, že se obyčejné vody naposledy napila před rokem, a od té doby je odkázaná na šťávy a limonády. I při těch si však musí kontrolovat složení na etiketách.

První příznaky alergie na vodu se u Abigail začaly projevovat asi před třemi let, ale konečnou diagnózu ji dermatolog řekl až nedávno. „Když pršelo, tak to šíleně bolelo. Bylo to jako kyselina, ale já si tehdy myslela, že je to normální,“ vzpomínala dívka. Nyní se snaží vyhýbat vodě co to je jen jde, přičemž sprchu má dovolenou jen párkrát do týdne. Stejně tak musí všemi možnými prostředky zabraňovat i nepříjemnému pocení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také