Virály

19. dubna 2022 14:24

redakce Prima Lajk

GALERIE: Otec navrhl speciální plavky pro trans dívky. Inspirovala ho vlastní dcera

Muž z Kanady dokázal, že otcovská láska je nekonečná.

Otec Jamie Alexander z Toronta by byl pravděpodobně nominován na titul „Nejlepší táta na světě“. Pro svou dvanáctiletou trans dceru Ruby totiž navrhl speciální upravenou kolekci spodního prádla a plavek Rubies, díky které se může cítit jistě a sebevědomě. To, co začalo jen jako láskyplná myšlenka, později vzrostlo v revoluční novinku pro trans dívky.

„Rubyin vztah k ‚dívčímu‘ oblečení začal kolem jejího třetího roku. To si procházela genderovou identitou,“ vzpomínal Jamie na doby, kdy u dcery vycítil jistou změnu. Jak se Ruby postupně vyvíjela a začala chodit na gymnastiku, tanec a plavání, zjistila, že klasické legíny, sportovní oblečení ani plavky jí nevyhovují.

Na trhu byla totiž obrovská díra pro trans dívky, které chtěly pohodlné a roztomilé oblečení. Jamie tak vytušil, že s tím musí něco udělat, a tak se zrodily Rubies – padnoucí designové kousky pro všechny trans holky a nebinární lidi. Spodní prádlo a plavky jsou speciálně upraveny tak, aby vyhovovaly všem požadavkům a „Každá dívka v nich mohla zářit,“ jak zní motto firmy. Postupem času si značka na trhu našla své místo a nyní je majákem pro všechny, kteří mají stejnou životní cestu jako Ruby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také