Virály

19. dubna 2022 13:23

redakce Prima Lajk

Šéf uspořádal zaměstnanci narozeninovou párty. Ten ji ale nechtěl, a tak ho zažaloval

Zaměstnavatel se od svého podřízeného místo vděku dočkal žaloby.

S bizarní obžalobou se setkal soud v Kentucky poté, co Kevin Berling v srpnu 2019 zažaloval svého manažera, pro kterého pracoval. Důvodem byla nechtěná oslava, jež zaměstnanci údajně způsobila stres a uvedla ho do rozpaků. Podle informací totiž Berling trpěl úzkostmi a záchvaty paniky.

Obával se tak, že mu pro něj přichystaná oslava vyvolá bolestivé vzpomínky z dětství, a tak poprosil zaměstnavatele, aby mu narozeninovou párty nechystal. Ten však jeho žádost ignoroval a večírek v práci přesto zorganizoval. Jak se Berling domníval, mejdan v něm opravdu vyvolal úzkost, což dal svému manažerovi najevo. Konfrontace však v muži vyvolala další záchvaty paniky a celá situace se tak vyhrotila, až byl zaměstnanec propuštěn z důvodu agrese.

Takové jednání si ale nechtěl nechat líbit, a tak na firmu podal žalobu. K obrovskému překvapení u soudu skutečně uspěl a společnost musela muži zaplatit odškodné ve výši více než 10 milionu korun, včetně 6,8 milionů korun za duševní útrapy. Provozní ředitelka americké společnosti Julie Brazil uvedla, že je s výsledkem krajně nespokojená. „Obětí byli v tomto případě zaměstnanci, nikoli žalobce,“ nechala se slyšet s tím, že bezpečí podřízených je u nich na prvním místě a Berling své kolegy ohrožoval.


Přečtěte si také