Virály

11. dubna 2022 10:33

redakce Prima Lajk

Největší mecenáš na světě? Týpek vyhrál v loterii přes 6,5 miliard korun. Neuvěříte, co s tím udělal!

Dobří lidé přece jen nevymřeli.

Výhra v loterii je asi pro každého splněním celoživotního snu. Obrovská suma peněz nabízí neomezené množství možností radikálně změnit svůj život. A zatímco většina lidí by po výhře téměř 300 milionů dolarů nakupovala drahé sporťáky, prázdninové domy nebo soukromá letadla, anonymní francouzský výherce a nynější multimilionář prohlásil, že o takové povrchní věci nemá zájem.

Muž, který se rozhodl své jméno raději držet v tajnosti, si v prosinci roku 2020 odnesl hlavní cenu Euromilliony, pro kterou by nejeden člověk obětoval takřka cokoli. Anonymní samaritán však o výhře jackpotu snil pouze proto, aby podpořil svou oblíbenou nadaci. „Hrál jsem jenom proto, abych větší část výhry mohl věnovat na pomoc světu,“ napsal mecenáš v otevřeném dopise.

Většinová výhra tak okamžitě poputovala na ochranu a revitalizaci lesů a zachování biodiverzity v oblasti Pobřeží slonoviny. Ačkoli není „pan neznámý“ jediným filantropem, který se rozhodl po výhře v loterii přispět na dobrou věc, jde určitě o největší darovanou finanční částku. I přes obrovskou vyhranou sumu peněz chce totiž Francouz žít poklidným životem.

Sdílejte článek
Štítky dobročinnost filantrop výhra v loterii

Přečtěte si také