Virály

30. prosince 2021 13:25

redakce Prima Lajk

Transgender muž, který porodil syna, si stěžoval na sestry v nemocnici. Čím ho drsně urazily?

Novopečený otec kritizoval sestry v nemocnici, které mu neustále říkaly „matko“.

Před deseti lety si sedmatřicetiletý Bennett Kaspar-Williams z Los Angeles přiznal, že je transgender. S hormonální proměnou z ženy na muže začal o tři roky později a poté si nechal odstranit i prsa. Během léčby poznal svého nynějšího manžela Malika, se kterým se po čase snažil o společného potomka.

Kvůli netradiční situaci se však nabízela otázka, zdali to bude vůbec možné. Nakonec se manželé domluvili, že Bennett na čas přeruší hormonální terapii testosteronem, aby mu začaly opět fungovat vajíčky. Za pár měsíců muž opravdu otěhotněl a přivedl na svět zdravého syna Hudsona. „Vždycky jsem věděl, že existuje možnost, že bych mohl otěhotnět. Ale nebylo to něco, co bych chtěl udělat do doby, než jsem se naučil oddělit funkci svého těla od jakýchkoliv představ o pohlaví,“ nechal se slyšet Bennett pro deník Daily Mail.

Radost z miminka se však mísila i s rozhořčením. V nemocnici totiž musel novopečený otec čelit nepříjemnému oslovení „matko a paní“. „Byl jsem neustále špatně označován, a to dokonce i s vousy a plochým hrudníkem,“ rozčiloval se. „Na všech dokladech jsem měl uvedeno mužské pohlaví, lidé si ale nemohli pomoci a standardně mi říkali maminko, matko anebo paní,“ nechápal Bennett, který je hrdý na to, že své dítě porodil jako otec.


Přečtěte si také