Virály

27. července 2022 13:28

redakce Prima Lajk

Žena sdílela fotku v bikinách, zaměstnavatel ji donutil příspěvek smazat. Proč to musela udělat?

Společnost Riot Games čelí obvinění ze sexismu.

Málokterou sférou mává sexismus a diskriminace žen tolik, jako právě herní branží. Firmy neustále čelí kritice za své chování k zaměstnankyním, soudy řeší nejeden případ sexuálního obtěžování a není týden, kdy se v tomhle směru nepřihodí nová kontroverze. Tentokrát se do hledáčku opět dostala nechvalně proslulá společnost Riot Games.

Na Twitteru se totiž objevil virální příspěvek jedné z herních vývojářek firmy, která údajně byla donucena HR oddělením smazat svoji fotku v bikinách ze svého soukromého profilu, protože… byla moc odhalující? Zároveň si ale nemůže stěžovat na fakt, že v kanceláři chodí muži s tričky, na kterých jsou zobrazené polonahé modelky. Celá věc jí tak přijde nefér a jako ukázka sexismu v praxi.

Ostatní navíc společnost kritizují i za to, že ve svých hrách běžně prodává skiny ženských postav v plavkách a dobře na tom vydělává, v zásadě by tak už nemohla pravidla společnosti být pokrytečtější. Dívka nicméně později sdílela update, že ji oslovila manažerka z HR, a celou věc se spolu pokusily vyřešit ke spokojenosti obou stran. Bohužel to ale zatím nevypadá, že se Riot v budoucnu podobným problémům vyhne.

Sdílejte článek

Přečtěte si také