Virály

18. února 2022 17:54

redakce Prima Lajk

Drsná dohra krachu mladé ruské krasobruslařky. Co hrozného jí řekla démonická trenérka?

Takhle si Rusko finále krasobruslení na olympiádě asi nepředstavovalo.

Kontroverzní účast ruských krasobruslařů na zimních olympijských hrách v Pekingu je u konce. Už od první chvíle, kdy vyšlo najevo, že největší favoritku soutěže Kamilu Valievu zaskočil dopingový skandál, bylo jasné, že to na tuto mladinkou sportovkyni bude i přes potenciální start vzhledem k masivní mediální masáži neskutečný psychicky náročné. No a potvrdilo se to. Při finále padala a plakala a padala a plakala. To nejhorší ale záhy předvedli ruští trenéři.

Slavná Eteri Tutberidze totiž místo slov útěchy našla pro svoji svěřenkyni pouze nelítostnou kritiku. „Proč jsi to vypustila? Proč jsi přestala bojovat? Vysvětli mi to," pustile se Eteri bez obalu do své svěřenkyně. Navíc se dopingová smyčka začíná stahovat zejména kolem ní, protože podle většiny odborné veřejnosti jsou to právě krasobruslařky okolo ruské trenérky, které mají v průběhu kariéry největší zdravotní potíže a nedopadá to s nimi moc dobře. Což by bohužel mohl být i případ mladé Kamily.

Každopádně chování trenérky se nelíbilo ani předsedovi Mezinárodního olympijského výboru, který teď chce celou věc prošetřit. „Musím říct, že mě to velmi, velmi znepokojilo," prohlásil předseda MOV Thomas Bach. Je totiž nejvyšší čas, aby se na chování a zejména práci ruské trenérky někdo konečně zaměřil a zjistil, jestli nedochází ke špinavým a nebezpečným praktikám. A že v ruském táboře nepanoval klid, následně potvrdila i stříbrná Alexandra Trusova, která dostala záchvat vzteku a křičela na všechny kolem, že s bruslením končí, a na ledě už ji nikdo neuvidí. No, po návratu domů to budou zjevně mít všichni ještě veselé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také