Virály

16. dubna 2019 14:40

redakce Prima Lajk

Dojemné gesto! Nejbohatší muži Francie dali neskutečné částky na obnovu katedrály Notre-Dame! Kolik darovali?

Kulturní katastrofa, která šokovala celý svět. A ikony francouzského módního průmyslu donutila konat.

Jen několik hodin poté, co celý svět s šokem sledoval přímé přenosy ničivého požáru Chrámu Matky Boží v Paříži, se začaly po celém světě zakládat sbírky na jeho opravu. A to ještě v době, kdy nebylo jisté, co všechno oheň zničí. Největší smutek a solidarita ale samozřejmě vládne v samotné Francii. Francouzský prezident Emmanuel Macron už ohlásil snahy pro obnovu katedrály Notre-Dame a označil ho za společný projekt celého národa. Přihlásili se ovšem i lidé, kteří rozhodně nehodlají na nic čekat, a slíbili dát na opravu částky, z kterých se opravdu tají dech.

Svou pomoc totiž přislíbili prakticky nejbohatší muži Francie. Tím první z nich je Bernard Arnault, majitel společnosti LVMH, do jejíhož vlastnictví patří značky jako Louis Vuitton, Fendi, šampaňské Dom Pérignon či Sephora. Muž, jenž podle magazínu Forbes patří mezi pětici nejbohatších lidí světa, věnuje na rekonstrukci památky v přepočtu přes 5 miliard korun!

Další významným miliardářem, který přislíbil pomoc, je François-Henri Pinault, který vlastní značky jako Gucci nebo Yves Saint Laurent. Muž, jenž je mimo jiné manželem slavné herečky Salmy Hayek, přispěje na opravdu katedrály v přepočtu 2,6 miliard korun. A to už jsou částky, ze kterých se opravdu tají dech. Dva z nejbohatších mužů Francie prostě ukázali, že i je požár velice zasáhl a jedná se pro ně o velmi velkou ztrátu. Zase tak jednou ukázali, že i miliardáři dokážou investovat peníze pro dobrou věc.


Přečtěte si také