návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Dojemné gesto! Nejbohatší muži Francie dali neskutečné částky na obnovu katedrály Notre-Dame! Kolik darovali?

Kulturní katastrofa, která šokovala celý svět. A ikony francouzského módního průmyslu donutila konat.
Vydáno: 16.04.2019
 Bernard Arnault věnoval na rekonstrukci katedrály Notre-Dame přes 5 miliard korun.
Autor: profimedia.cz Bernard Arnault věnoval na rekonstrukci katedrály Notre-Dame přes 5 miliard korun.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jen několik hodin poté, co celý svět s šokem sledoval přímé přenosy ničivého požáru Chrámu Matky Boží v Paříži, se začaly po celém světě zakládat sbírky na jeho opravu. A to ještě v době, kdy nebylo jisté, co všechno oheň zničí. Největší smutek a solidarita ale samozřejmě vládne v samotné Francii. Francouzský prezident Emmanuel Macron už ohlásil snahy pro obnovu katedrály Notre-Dame a označil ho za společný projekt celého národa. Přihlásili se ovšem i lidé, kteří rozhodně nehodlají na nic čekat, a slíbili dát na opravu částky, z kterých se opravdu tají dech.

Svou pomoc totiž přislíbili prakticky nejbohatší muži Francie. Tím první z nich je Bernard Arnault, majitel společnosti LVMH, do jejíhož vlastnictví patří značky jako Louis Vuitton, Fendi, šampaňské Dom Pérignon či Sephora. Muž, jenž podle magazínu Forbes patří mezi pětici nejbohatších lidí světa, věnuje na rekonstrukci památky v přepočtu přes 5 miliard korun!

Další významným miliardářem, který přislíbil pomoc, je François-Henri Pinault, který vlastní značky jako Gucci nebo Yves Saint Laurent. Muž, jenž je mimo jiné manželem slavné herečky Salmy Hayek, přispěje na opravdu katedrály v přepočtu 2,6 miliard korun. A to už jsou částky, ze kterých se opravdu tají dech. Dva z nejbohatších mužů Francie prostě ukázali, že i je požár velice zasáhl a jedná se pro ně o velmi velkou ztrátu. Zase tak jednou ukázali, že i miliardáři dokážou investovat peníze pro dobrou věc.

Takhle hořel slavná francouzská katedrála

GALERIE: Tohle zbylo z vyhořelé katedrály Notre-Dame. Jaká nejvzácnější věc se zachránila?

Článek je zařazen v: Notre-Dame , katedrála , požár , Chrám Matky Boží , Paříž , François-Henri Pinault , Bernard Arnault , Salma Hayek , peníze