Virály

25. ledna 2022 09:45

redakce Prima Lajk

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Nevyléčitelně nemocný chlapec daroval své úspory dítěti s rakovinou. Jak mu ještě pomohl?

Teenager s nevyléčitelným onemocněním daroval své celoživotní úspory šestiletému chlapci bojujícímu s rakovinou.

Když bylo Rhysu Langfordovi čerstvých 18 let, celý svět mu ležel u nohou. Poté však přišla obrovská rána, když mu lékaři diagnostikovali nádorové onemocnění kostí osteosarkom v pokročilém stadiu. Chlapec se však nechtěl vzdát, a tak podstoupil nesmírně vyčerpávajících 16 měsíců chemoterapie.

Rakovina se však jako smrtící bumerang vrátila zpět s děsivou predikcí. Rhysovi bylo řečeno, že mu zbývá tři až šest měsíců života bez možnosti vyléčení. „Strávil jsem znovu téměř pět týdnů v nemocnici, kde jsem podstoupil další testy a vyšetření. Rakovina se mi vrátila a velmi rychle se rozšířila do plic, nohy, kyčle a třísel. Teď už pro mě nelze nic udělat. Umírám,“ napsal Rhys na sociální síť a prosil všechny, ať ho nelitují.

V posledních měsících svého života totiž mladík o lítost ani pomoc nestojí, naopak on sám se rozhodnul pomoci. Před nedávnem se dozvěděl o šestiletém Jacobu Jonesovi, který bojuje s rakovinou nervových buněk. „Příběh o malém Jacobovi s jeho boji s rakovinou mě opravdu zasáhl. Vím, že pro mě už nelze nic udělat, ale moje poslední přání je pomoct Jacobovi v boji s touto hroznou nemocí,“ nechal se slyšet Rhys.

Rozhodl se šestiletému chlapci založit charitativní sbírku, do které sám přispěl 1 000 liber (29 250 korun) a doufá, že mu peníze pomohou k poražení zákeřné nemoci. Už nyní Rhys pomohl vybrat neuvěřitelných 36 tisíc liber (1 054 433 korun) a Jacobova rodina nemůže být vděčnější. „Máme zlomené srdce, že nemůžeme pomoci stejně, přesto nikdy nezapomeneme, co Rhys pro Jacoba udělal,“ vzkázala chlapcova chůva, Dawn Jonesová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také