návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Slepý muž našel hrob svého otce díky cizinci na video chatu. Jak se to povedlo?

Konečně příběh o technologii, který pohladí na duši.
Vydáno: 06.02.2020
Slepý muž a technologie 1
Autor: Jonathan Attenborough Slepý muž a technologie 1

Pakliže jste se nenarodili s žádným handicapem, jen stěží pochopíte překážky, které s sebou pro takové lidi občas nese každodenní život. 30letý veterán Jonathan Attenborough teď ale zjistil, že díky technologii a laskavosti cizích lidí může i tak jednoduchá, ale pro něj nesmírně komplikovaná věc jako návštěva hrobu jeho vlastního otce být vlastně docela v pohodě.

Jonathan se totiž rozhodl poprvé použít aplikaci Be My Eyes, která spojuje slepé lidi s dobrovolníky po celém světě, aby je pomocí video chatu mohli navigovat skrz náročnější terény nebo rušná města. Jonathan tak celou dobu nemusel dělat nic víc než držet telefon před sebou a poslouchat laskavého člověka na druhé straně, který si četl náhrobky a radil mu, kam má jít. No není to perfektní? Kéž by těch příběhů ze světa techniky bylo více v tomhle duchu a méně v tom, že nás Facebook zase špehuje.

 

Článek je zařazen v: video chat , Cizinec , laskavost , slepý muž , technologie , aplikace

reklama