Virály

18. května 2022 13:22

redakce Prima Lajk

Drama uvnitř českého nároďáku? Na mistrovství světa prý v kabině došlo k bitce!

Český národní hokejový tým zažívá těžké časy.

Historická potupa, i tak mnozí označují porážku od Rakouska ve třetím skupinovém zápasu na mistrovství světa v hokeji ve Finsku. Český tým neudržel tenké vedení 1:0 a v závěru třetí třetiny si nechal dát nepochopitelně gól na 1:1, jenom aby následně prohrál na nájezdy. Frustrace, neochota bojovat a marnost v kombinaci z hráčů na ledě sršela celý zápas. Po nejnovějším kolečku spekulací týkajících se záhadného odjezdu Dominika Simona z dějiště MS ovšem rázem začíná úterní projev českého týmu dávat mnohem větší smysl.

Poté, co generální manažer Petr Nedvěd oznámil, že Simon skončil a z MS odletěl, přičemž uvedl, že důvody jsou velmi osobní a citlivé, a proto je nehodlá poskytnout, začali přirozeně všichni řešit, co se stalo. Záhy přišla informace, že by odjezd mohl souviset s fyzickou potyčkou v kabině s obráncem Filipem Hronkem. Důvod potyčky? Ten nikdo nechce říct. Problém je, že incident ani nikdo nevyvrací, naopak – trenér Kari Jalonen totiž ve své reakci na odjezd Simona všem spekulacím jenom přidal na váze, když prohlásil, že to není nejlepší situace pro tým, že sem (do Finska, pozn. redakce) přijeli hrát hokej, a toho by se všichni měli držet.

Informace o celém incidentu se snažil vydolovat i novinář Robert Záruba, ten ale po pár hodinách změnil tón a doplnil, že příčina odjezdu Simona je skutečně velmi citlivé téma, a sdílet ji nyní by bylo dokonce krajně neetické. Ani on však nevyvrátil, že v rámci týmu došlo k bitce. Momentálně všichni kolem týmu mlčí, o problémech v kádru ale informují už i zahraniční média a brzy tak bude muset dojít na nějaké doplňující oficiální vyjádření. Nejhorší na celé záležitosti je fakt, že zjevně dopadá na náladu celého nároďáku, který ještě před zahájením MS vypadal v pohodě a ve formě. Tak snad se hráči probudí, zvednou a začnou opět pomyslně tahat za jeden provaz. V opačném případě by totiž zdrcující porážka od Rakouska nemuselo být to nejhorší.


Přečtěte si také