Virály

8. prosince 2022 15:12

redakce Prima Lajk

Dvojčata byla školou obviněna z opisování. Z jakého bizarního důvodu jim to prošlo?

Sestry skončily kvůli údajnému podvodu u zkoušky až u soudu.

Mají stejnou genetickou výbavu, jsou si podobná a stejně i přemýšlí. Dvojčata jednoduše nepřestávají udivovat lékaře, vědce a někdy i sama sebe. Jejich sdílení pocitů, myšlenek, a dokonce i bolesti je neskutečně fascinující. Někdy si tím mohou ale i pěkně zavařit, a právě to je případ sester Kayly a Kellie Binghams ze Severní Karolíny.

Před několika lety začala dvojčata společně studovat na lékařské fakultě, aby si splnila sen stát se uznávanými doktorkami. Jejich cíl ale ani ne po ročním studiu na Jihokarolínské lékařské univerzitě zmařilo obvinění z údajného opisování u zkoušky a sestry byly vyhozeny ze školy. Ani přes veškeré protesty a odvolání na to, že ačkoli seděly obě sestry u stejného stolu, nemohla jedna druhé vidět na monitor počítače, neuspěly. Kantoři tvrdili, že mají jasný důkaz v podobě stejného skóre i odpovědí u testu.

Dotčená dvojčata si to však nenechala líbit a šla hledat spravedlnost u právníka a soudu. Ten jim dal nakonec za pravdu a uznal, že ačkoli mohly být odpovědi u zkoušky stejné, v případě dvojčat je možné „propojení myslí“. Za mylné očernění musí univerzita sestrám vyplatit odškodné ve výši 1,5 milionu dolarů, což je v přepočtu necelých 35 milionů korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také