Virály

26. července 2022 15:46

redakce Prima Lajk

Expert na telefonní bezpečnost varuje uživatele před zapnutým Bluetooth! Co vám hrozí?

Proč není dobré mít stále zapnuté Bluetooth?

Pokud na svém smartphonu nepoužíváte Bluetooth, pak vám gratulujeme, jste totiž v menšině, která se nemusí bát žádných bezpečnostních rizik spojených s touto přenosovou bezdrátovou technologií. Software, který pomáhá propojit naše telefony s všelijakým dalším hardwarem, se totiž ukazuje nebezpečnější, než se původně lidem zdálo.

Před problémy týkajícími se této technologie nyní varoval jeden bezpečnostní expert a mimo jiné na ně odkazují i na většině světových technologických konferencí – předtím, než započnou, žádají pořadatelé účastníky, aby si vypnuli telefony nebo alespoň Bluetooth.

Důvodem je schopnost hackerů převzít kontrolu a manipulovat s vašimi daty, která lze přenášet prostřednictvím bezdrátového přenosu na úplně cizí zařízení. Stejně tak vám mohou začít pouštět hlasitá videa, proklikat se v prohlížeči na zavirované weby, případně si zjistit údaje a otevřít si klidně vaše internetové bankovnictví. Vypnutím Bluetooth v době, kdy jej k ničemu nepoužíváte, tak snižujete riziko, že se někdo může nabourat do vašeho telefonu. A je to něco, co většina odborníků doporučuje poctivě dodržovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také