Virály

12. září 2022 15:13

redakce Prima Lajk

Experti varují před nebezpečím nového trendu Od 5 do 9 na TikToku. Co vám může způsobit?

Jaké nebezpečí představuje nový TikTok trend?

Jen málo věcí milují uživatelé TikToku víc než virální trendy. Před jedním takovým teď ale varují experti na zdraví, protože při něm hrozí k vážným poruchám spánku. Řeč je o tzv. trendu „Od 5 do 9 před 9 do 5“, v němž lidé ukazují svoji denní rutinu ráno před prací, která následně trvá do pěti odpoledne.

Lidé využívají tento čas k čemukoli od vaření a úklidu až po čtení a jógu s tím, že se jednotlivé činosti mezi lidmi pochopitelně liší podle jejich zálib. Co však zůstává stejné, je drastické vstávání v 5 ráno. Přestože pak odbornice na hobby a diety dr. Gina Cleo říká, že zavedení zdravého režimu v denní době od 5 do 9 je sice fajn a vytěžíte tak z celého dne nejvíc, zároveň tím sami sobě ubíráte na spánku, což pak během dne můžete postupem času začít pociťovat. Tělo zkrátka potřebuje odpočívat, a pokud náhodou patříte mezi ty, co chodí spát po půlnoci, vstávání v 5 je pro vás prakticky vyloučené a nemožné.

Nakonec doktorka radí lidem, kteří vstávají tak, aby to stíhali na tu devátou do práce, aby se vůbec necítili špatně, že nejsou produktivní už od 5 ráno. Máte totiž spoustu času všechno důležité zvládnout po práci a ještě vám zbyde čas na zábavu i spánek.

@cameronkira

My 5 to 9 before my 9 to 5 🤍 #morningmotivation #my5to9 #grwmroutine #workfromhomejobs

♬ Super Freaky Girl - Nicki Minaj

Sdílejte článek

Přečtěte si také