Facebook chce zakázat fotky domácích mazlíčků a miminek! Co se vám stane, když to porušíte? (apríl)

Facebook přijde s novým přísným zákazem.

Facebook momentálně válčí s nedůvěrou svých uživatelů, poklesem hodnoty akcií a odlivem některých velkých jmen a společnosti, jako např. Elon Musk a jeho Tesla, nebo naposledy oficiální stránky časopisu Playboy.

Společnost tak po zásadním odhalení s únikem dat pracuje na několika vylepšeních, kterými by si ráda získala důvěru svých uživatelů zpět. A jednou z těchto novinek mají být i nová přísnější pravidla pro sdílení osobních fotografií. Tou hlavní změnou má být do budoucna zákaz roztomilých alb s miminky a domácími mazlíčky. Proč?

via GIPHY

Uživatelé totiž mají tendenci pod těmito fotkami sdílet hodně osobní pocity a někdy i informace, díky kterým jsou pak snadněji zaměřováni podvodnými společnostmi, které jejich data zneužívají pro svůj vlastní prospěch. Mark Zuckerberg si je prý vědom popularity takovýchto fotografií, jeho novou strategií je ale konat vyšší dobro v zájmu všech, a to za KAŽDOU cenu. Proto se bude porušení tohoto zákazu trestat okamžitým smazáním profilu.

Odstranění fotek s miminky a domácími mazlíčky je navíc prý pouhým začátkem obřích změn, které v budoucnu mají přijít. Bude mezi nimi například povinné zamykání profilu na noc, zavedení náročnějšího přihlašování, které bude vyžadovat otisky prstů atd. No, máme se na co těšit.


Přečtěte si také