Jak dopadne bitva mezi Daenerys a Cersei? 2
Autor: HBO Jak dopadne bitva mezi Daenerys a Cersei? 2

Fanoušci Hry o trůny přišli na to, jak Daenerys porazí Cersei bez své armády! Vážně to takhle bude?

Publikováno: 06.05.2019
Fanoušci Hry o trůny mají teorii, jak Daenerys porazí Cersei bez své armády.

reklama

Následující článek pracuje s informacemi ze třetí epizody Hry o trůny, pokud tedy za sebou ještě nemáte čerstvý čtvrtý díl, nebojte, žádné spoilery zde nenajdete.

Ve třetí epizodě došlo na Bitvu o Zimohrad, ve které živí porazili mrtvé. Problém je, že přitom zemřeli tisíce vojáků, vojáků, kteří patřili k armádě Daenerys. A ta má před sebou ještě jednu, poslední velkou bitvu. Musí totiž dobýt Královo přístaviště, které momentálně drží Cersei a lannisterská vojska spolu s dvaceti tisíci žoldáky, které si Cersei zaplatila s pomocí Železné banky. A právě tady leží problém pro Cersei.

Podle fanoušků totiž zájem banky bude to, co nakonec rozhodne o osudu celé bitvy. Banky jsou totiž pověstné tím, že se starají především o svůj profit. A z čeho mají největší profit? Ze svých dlužníků. Je tedy v jejich zájmu dlužníky bránit, protože jinak by nezískaly zpátky své peníze. Jenže Cersei v minulé řadě celý lannisterský dluh, který její otec Tywin tak dlouho pečlivě budoval, splatila. Kompletně, do posledního zlaťáku.

Podle téhle teorie tak Železná banka nyní nemá absolutně žádný důvod Cersei podporovat, obzvlášť v boji proti Daenerys, která má stále dva draky a lepší nárok na trůn. Cersei navíc nemá žádného živého potomka, Daenerys je oproti tomu mladší a její linie může vládnout Sedmi královstvím po několik dalších generací, což znamená, že by v případě půjčky z banky (k čemuž by po konci války nejspíš určitě došlo) splácela desítky let. Jinými slovy profit.

Fanoušci tak tipují, že Daenerys v bitvě pomůže nečekaná strana placená Železnou bankou. Což by byl hezký komentář k reálnému světu, který je často taky řízený zájmy bank. Myslíte, že to takhle dopadne?

reklama