Farmářovi spadl na pozemek kus vesmírné lodi Elona Muska. Jak se to proboha mohlo stát?

Překvapený farmář našel na svém poli obří kus vesmírné lodi.

Nečekaný nález objevil na jednom ze svých pozemků v Austrálii ohromený farmář Mick Minerse poté, co uslyšel hlasitou ránu vycházející z výběhu pro ovce. Jakmile se šel na oné místo podívat, nemohl uvěřit svým očím. Přímo na zemi se válelo obří vesmírné harampádí měřící přes tři metry.

Po bližším zkoumání vesmírného experta Brada Tuckera se ukázalo, že onen podivný kus čehosi je ve skutečnosti zbytek z lodi SpaceX Crew-1 z dílny Elona Muska, která vyletěla do vesmíru v listopadu 2020. Při pádu spodní části rakety, která se obvykle nechává jen tak plout ve vesmíru, naštěstí nebyl nikdo zraněn ani nebylo nic zničeno. I přesto se jedná o dost vážnou situaci, která by za normálních okolností neměla nastat.

Sousední farmář Jock Wallace navíc na svém pozemku našel podobný cizí předmět, který ve stejný den nouzově přistál na jeho farmě. V případě, že by chtěl Elon Musk získat část své rakety zpět, bude muset oběma zemědělcům vyplatit pěknou sumičku. V jiném případě poputuje kus vesmírné lodi do muzea nebo ho údajně farmáři prodají na eBay.

Sdílejte článek
Štítky Elon Musk zahraničí SpaceX vesmírná loď

Přečtěte si také