Virály

25. května 2021 20:02

redakce Prima Lajk

Firma si stěžuje na zaměstnance, který tráví příliš mnoho času na záchodě. Proč ho nemůže vyhodit?

Jak si poradit se zaměstnancem, který tráví příliš mnoho času na toaletě?

Někteří lidé se na záchodě cítí jako doma. Jenže kdy už je posedávání na záchodě moc? Nedávno si například na internetové fórum Reddit přišel postěžovat majitel jisté malé firmy na svého zaměstnance, který údajně tráví v práci na toaletě doslova jeden z pěti pracovních dnů.

Muž, který je podle všeho skvělým zaměstnancem, jenž si plní svoji zadanou práci do puntíku dobře, stráví v průměru za den na záchodě zhruba hodinu a půl. Když se to tedy vynásobí pěti, je to sedm a půl hodin – takřka délka jednoho celého pracovního dne. A šéf firmy se tak zlobí, že muži platí v podstatě jen za čtyři dny výkonu práce.

Zároveň ale nemá způsob, jak muže potrestat či vyhodit, protože pauzy na záchod nejsou dostatečným důvodem. Jak navíc šéfa na Redditu ostatní upozornili, může za celou věcí stát také zdravotní problém. Jiní pak místo hledání způsobu, jak muže potrestat, navrhovali, aby místo toho šéf vymyslel svému zaměstnanci dodatečné úkoly, práci navíc nebo další věci, jimiž by ho zaměstnal ke své spokojenosti, aniž by dále řešil, kolik času muž stráví na záchodě. Což je pravděpodobně ta nejlepší rada.

Sdílejte článek

Přečtěte si také