Virály

18. listopadu 2021 11:56

redakce Prima Lajk

FOTO: 86letá žena vyhrála v kontroverzní soutěži krásy. Jak vypadá nová Miss přeživší holokaustu?

Šestaosmdesátiletá prababička byla korunována jako nová Miss přeživší holokaustu v každoroční izraelské soutěži krásy.

Již tradičně se konala v Jeruzalémě soutěž krásy, která vzdává hold ženám, jež čelily hrůzám nacistické genocidy. Deset žen ve věku 79 až 90 let se zúčastnilo netypické akce, která podle organizátorů vyzdvihuje půvab a vnáší radost do života čím dál tím více se zmenšujícímu počtu Židovek v Izraeli, které byly kvůli druhé světové válce ochuzené o mládí.

Účastnicím se celý den před galavečerem věnovali profesionální vizážisté, kadeřníci a stylisté. Vítězkou Miss přeživší holokaustu se stala šestaosmdesátiletá žena z Rumunska Salina Steinfeldová, která přežila útoky nacistů, než se v roce 1948 přestěhovala do Izraele, uvedli organizátoři.

„Po tom, čím vším jsem si prošla za holokaustu, by mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohla být tam, kde jsem teď. Mám nádhernou velkou rodinu; dvě děti, čtyři vnoučata a dvě pravnoučata,“ řekla jedna ze soutěžících, Kuka Palmonová, která přežila pogromy v rodném Rumunsku. „A přes to všechno tu dnes stojím, v mém vysokém věku 87 let. Je to něco úžasného, nedá se to ani popsat,“ dodala pokorně.

Někteří lidé však vyjádřili obavy, že soutěž zneucťuje památku všech, kteří byli obětí genocidy, a je podle nich morbidní. S tím však nesouhlasí Dana Papoová, jejíž babička Rivka byla v minulosti jednou ze soutěžících. Podle ní si naopak soutěžící „zaslouží, aby každý viděl, kolik krásy je v těchto ženách, které si prošly takovými hrůzami. Ukažme jim, jak moc je milujeme a vážíme si jich. Jen díky nim máme budoucnost,“ poznamenala Papoová.


Přečtěte si také