návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

FOTO: Co znamená tajemný symbol Bílých chodců ze Hry o trůny? Skrývá se za tím tahle ošklivá věc

Co znamená ve skutečnosti symbol Bílých chodců?
Vydáno: 23.04.2019
Symbol Bílých chodců 4
Autor: HBO Symbol Bílých chodců 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Následující článek obsahuje spoilery k první epizodě osmé řady Hry o trůny, něco nám ale říká, že touhle dobou už ji však každý stejně viděl. Já osobně dvakrát. Každopádně na konci dílu jsme viděli malého kluka roztrhaného na kusy pověšeného na zdi. Po obživnutí jej jedna z postav zapálila, a my jsme tak mohli spatřit jasný symbol spirály – symbol, který se v seriálu rozhodně neobjevil poprvé.

Symbol Bílých chodců 1
Autor: HBO Symbol Bílých chodců 1


Tenhle drsný „vzkaz“ už po sobě totiž Noční král v minulosti párkrát zanechal, symbol spirály se objevil také v jeskyních pod hradem Dragonstone, kde Jon přesvědčil Daenerys, aby mu v boji proti Bílým chodcům pomohla. Původně se ale symbol poprvé objevil právě při zrodu Nočního krále, kterého vytvořili Děti lesa. Jaký přesný význam měl pro ně, se možná dozvíme v budoucím prequelovém seriálu, jenže HBO chystá. V současnosti jej ale Noční král využívá jako pomstu živým, jako varování, že se blíží. Nebo je to jinak?

Symbol Bílých chodců 2
Autor: HBO Symbol Bílých chodců 2


Podle dalších teorií se jedná o symbol rodu Targaryenů a Noční král by prý mohl být dávným předkem Daenerys – jenže to vůbec neodpovídá chronologii a historii v knížkách, tahle teorie se tak automaticky vylučuje. Další pak tvrdí, že spirála souvisí s Mnohotvářným bohem, jenže tady zase nesedí počty – v originále je to Seven-Faced God, jenže symboly chodců mají většinou osm spirál).

Symbol Bílých chodců 3
Autor: HBO Symbol Bílých chodců 3


Jinými slovy, dokud nám tvůrci nepodají definitivní vysvětlení, znamená tento symbol v zásadě velmi jednoduchou věc. Zkrátka označuje smrt.

Článek je zařazen v: Bílí chodci , Hra o trůny , seriál , symbol , spirála , G. R. R. Martin