Virály

23. dubna 2019 12:20

redakce Prima Lajk

FOTO: Co znamená tajemný symbol Bílých chodců ze Hry o trůny? Skrývá se za tím tahle ošklivá věc

Co znamená ve skutečnosti symbol Bílých chodců?

Následující článek obsahuje spoilery k první epizodě osmé řady Hry o trůny, něco nám ale říká, že touhle dobou už ji však každý stejně viděl. Já osobně dvakrát. Každopádně na konci dílu jsme viděli malého kluka roztrhaného na kusy pověšeného na zdi. Po obživnutí jej jedna z postav zapálila, a my jsme tak mohli spatřit jasný symbol spirály – symbol, který se v seriálu rozhodně neobjevil poprvé.

Tenhle drsný „vzkaz“ už po sobě totiž Noční král v minulosti párkrát zanechal, symbol spirály se objevil také v jeskyních pod hradem Dragonstone, kde Jon přesvědčil Daenerys, aby mu v boji proti Bílým chodcům pomohla. Původně se ale symbol poprvé objevil právě při zrodu Nočního krále, kterého vytvořili Děti lesa. Jaký přesný význam měl pro ně, se možná dozvíme v budoucím prequelovém seriálu, jenže HBO chystá. V současnosti jej ale Noční král využívá jako pomstu živým, jako varování, že se blíží. Nebo je to jinak?

Podle dalších teorií se jedná o symbol rodu Targaryenů a Noční král by prý mohl být dávným předkem Daenerys – jenže to vůbec neodpovídá chronologii a historii v knížkách, tahle teorie se tak automaticky vylučuje. Další pak tvrdí, že spirála souvisí s Mnohotvářným bohem, jenže tady zase nesedí počty – v originále je to Seven-Faced God, jenže symboly chodců mají většinou osm spirál).

Jinými slovy, dokud nám tvůrci nepodají definitivní vysvětlení, znamená tento symbol v zásadě velmi jednoduchou věc. Zkrátka označuje smrt.

Sdílejte článek

Přečtěte si také