návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

FOTO: Dva týpci se pokusili o vytvoření zemského sendviče. Co pro to museli udělat?

Jak vypadá takový zemský sendvič?
Vydáno: 21.01.2020
Zemský sendvič 2
Autor: Reddit Zemský sendvič 2

Říká vám něco pojem zemský sendvič? Ne? Tak nebojte, nejste sami. Každopádně se jedná o dva krajíce toastového chleba položené na přesných protipólech naší planety, tak aby Země byla přesně mezi. Ano, těžká věda.

Nicméně logisticky stále docela zajímavá věc, takže když teď dva týpci, jeden z nového Zélandu a druhý ze Španělska, podobný zemský sendvič stvořili, internet se začal o jejich práci pochopitelně hned zajímat.

Zemský sendvič 1
Autor: Reddit Zemský sendvič 1


Etienne Naude z Aucklandu pro svůj projekt musel najít někoho, kdo bude žít přesně na opačné straně planety – tedy někoho ve Španělsku. Povedlo se to naštěstí díky Redditu, následně už tedy bylo zapotřebí jen přesně stanovit souřadnice, kde se oba borci budou ve stejný čas nacházet, a mohlo se začít chystat. Podle výpočtů bylo mezi krajíci zhruba 12,700 km zemské půdy a byly od sebe vzdálené přibližně 20 tisíc km. Ve finále celkem solidní výkon, nemyslíte?

Článek je zařazen v: zemský sendvič , planeta , toastový chléb , Země , Nový Zéland

reklama