Virály

16. března 2022 09:50

redakce Prima Lajk

FOTO: Firma nabízela figurky Zelenského i Molotovovy koktejly z Lega. Limitovaná edice měla obrovský úspěch!

Fanoušci stavebnic si mohli v limitované edici zakoupit figurku Zelenského i Molotovovy koktejly. Výtěžek z prodeje putoval na Ukrajinu.

Stovky firem po celém světě neustále vymýšlejí charitativní akce, bazary či sbírky na podporu válkou zasažené Ukrajiny. S dost originální pomocí přišla i společnost Citizen Brick vyrábějící figurky a kostičky Lego. V rámci limitované edice totiž nechala vyrobit speciální figurky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a Molotovovy koktejly, které se staly jakýmsi symbol občanské rezistence proti ruské agresi.

Kostička zápalných lahví se prodávala za deset dolarů, v přepočtu asi 226 korun, a figurka Zelenského byla nabízena za sto dolarů, asi 2 260 korun. Limitovaná edice na podporu Ukrajiny vzbudila u lidí obrovský zájem a prakticky se vyprodala do jednoho dne. „Vyrobili jsme tolik kusů, kolik bylo v našich silách. Do výroby se zapojil celý náš tým, ovšem máme omezenou kapacitu. Víme, že se na někoho nedostalo, ale doufáme, že zváží přímý příspěvek příslušné charitativní organizaci,“ vyjádřila se společnost Citizen Brick. Celkový výtěžek z prodeje 16 540 dolarů (zhruba 374 184 korun) byl věnován charitativní organizaci Direct Relief na nákup lékařského vybavení potřebným.

Sdílejte článek
Štítky válka Lego stavebnice Volodymyr Zelenskyj sběratelské figurky ukrajinsko-ruský konflikt

Přečtěte si také