Virály

12. července 2022 12:28

redakce Prima Lajk

FOTO: Fotograf žaluje slavnou uměleckou tatérku! Vadí mu tahle bizarní věc

Slavná umělecká tatérka čelí bizarní žalobě.

Fotograf Jeffrey Sedlik žaluje známou uměleckou tatérku Kat Von D za porušení autorských práv v přelomovém případu, který je považován za první svého druhu. Stručně řečeno, fotograf tvrdí, že použitím jeho fotografie slavného muzikanta Milese Davise jako reference pro své tetování Kat Von D porušila autorská práva a tím pádem i jeho duševní vlastnictví.

Případ se točí kolem tetování, které Von D, která se ve skutečnosti jmenuje Katherine Von Drachenberg, vytvořila v roce 2017. Kérka zobrazuje americkou jazzovou legendu Milese Davise s prsty na rtech, snímek, který původně na kameru zachytil právě Sedlik. Von D sice nedostala za svou práci na tomto tetování zaplaceno, později jej však sdílela na svých sociálních sítích.

Jak se nicméně shodují právní experti, pokud by žaloba byla úspěšná, stanovil by se tím nebezpečný precedens pro to, aby lidé mohli žalovat kromě tatérů i jejich zákazníky. Varují tak, že něco takového nesmí být uzákoněno a umělkyně by měla v tomhle případě skončit nevinná z porušení duševního vlastnictví.


Přečtěte si také