Virály

13. října 2020 20:32

sarka.turcekova@gmail.com

FOTO: Gigantický pavouk lidem připomíná Aragoga z Harryho Pottera! Kde proboha žije?

Tak tuhle potvoru byste naživo fakt vidět nechtěli.

Jestli jste si mysleli, že každoroční podzimní invaze pavouků je peklo, tak vás fotka nedávno zveřejněná na Redditu rozhodně nenechá chladnými. Jeden z uživatelů narazil na pavouka, který vypadá tak děsivě, že je srovnávaný s obrovským Aragogem z Harryho Pottera. Sdílel fotku s tím, zda má někdo představu o tom, o jaký typ pavouka jde. To se sice nedozvěděl, všichni ale souhlasili, že nevypadá jako takový typ pavouka, který byste chtěli najít u sebe doma. Nebo v podstatě kdekoliv jinde.

Ale zatímco většina lidí komentujících vlákno nemohla vidět kolem strašidelnosti pavouka, pár dalších mělo problém určit, o jaký druh by se mohlo jednat. Jeden z komentujících napsal, že by se mohlo jednat o vlčího pavouka. Podle National Geographic jsou vlčí pavouci (Lycosidae spp.) něco jako „sprinteři pavoučího světa“, čímž mělo být zřejmě řečeno, že jsou tak rychlí. „Většina z tisíců druhů v této rodině neplete pavučiny, místo toho pronásledují a vrhají se na svou kořist hmyzu jako vlci, což inspirovalo i k jejich pojmenování,“ uvádí web.

Jakmile vlčí pavouci chytí svou kořist, buď ji rozmačkají na kouli, nebo do ní vstříknou jed a zkapalní vnitřní orgány na koktejl. Vlčí pavouci mají také osm tmavých očí uspořádaných kolem hlavy, přičemž dvě největší se lesknou na temeni hlavy, další dvě vykukují zepředu a další čtyři menší oči tvoří řadu těsně nad ústy pavouka.

Podle National Geographic tito pavouci umějí přežít téměř kdekoliv. Některé druhy se vyskytují na chladných, skalnatých vrcholcích hor, zatímco jiné žijí v sopečném lávovém údolí. Mohou žít od pouští přes deštné pralesy, pastviny až po předměstské trávníky. Vlčím pavoukům se zkrátka daří skoro všude. Což není moc potěšující.

Sdílejte článek

Přečtěte si také