Virály

20. září 2022 17:18

redakce Prima Lajk

FOTO: Kluk si kreslil ve škole na ruku znaménka. Jejich pravý význam vás rozpláče

Dojemný příběh dítěte, který musí zasáhnout snad každého rodiče.

Už je to pár týdnů, co začal další školní rok. Zatímco pro mnohé děti to znamená nudu při hodinách, řešení známek či příjemnou zábavu s kamarády, jiní bohužel zakoušejí i odvrácenou stranu školy – šikanu. I když školní systém i společnost se snaží proti šikaně čím dál více bojovat, nejen v lavicích je tento psychický strašák mnoha žáků stále přítomný. A následující příběh to bohužel velmi bolestivým způsobem dokazuje.

Na svém Twitteru ho zveřejnil Brit a otec tří dětí Matthew Beard, jehož syn začal chodit na střední školu. Jednoho dne však přišel domů s nakreslenými čárkami na rukách. Kresby sice vypadaly zpočátku nevinně, jakmile se ovšem otec dozvěděl jejich pravý význam, jen stěží skrýval své zděšení. Syn mu totiž řekl, že si na ruku zaznamenával, kolikrát byl ve škole za poslední dva dny fyzicky či psychicky šikanován. Počet čárek na ruce se pak zastavil na čísle 21. Což je naprosto děsivé a neuvěřitelné zjištění, které Bearda silně zasáhlo.

Šokovaný rodič se proto rozhodl na smutnou pravdu upozornit a volá po tom, aby školy šikanu více trestaly a rodiče šikanujících výrostků byli potrestáni. Silnou fotografií chtěl pak také upozornit na to, že žádný rodič nikdy neví, co se jeho dítěti ve škole děje. Fotka se na Twitteru velmi rychle stala virálním hitem se stovkami reakcí internetových uživatelů. Ti ze šikany viní často jak samotný školní systém, tak nezodpovědné rodiče, kteří se o chování svých ratolestí často nestarají. Zdánlivě obyčejná fotka ruky tak vyvolala na sociálních sítích velké emoce a diskusi.


Přečtěte si také