Virály

6. září 2022 15:56

redakce Prima Lajk

FOTO: Kočka zachránila život své majitelce, která měla infarkt. Jak to dokázala?

Tahle žena vděčí svému čtyřnohému miláčkovi za záchranu života.

Dvaačtyřicetiletá Sam Felstead na 8. srpna asi jen tak nezapomene. V ranních hodinách totiž dostala infarkt. Stalo se tak během toho, co poklidně ležela u sebe doma v posteli. Její sedmiletý kocour Billy si okamžitě všiml toho, že s jeho paničkou něco není v pořádku. Vyskočil na její hruď a začal skákat a hlasitě mňoukat.

„Normálně se mnou nesedí, ale tentokrát věděl, že je něco špatně, protože se ode mě vůbec nehnul. Myslím, že mi zachránil život,“ sdělila žena v rozhovoru pro BBC. „Byla jsem v šoku. Šla jsem si lehnout a cítila jsem se naprosto v pořádku. Předtím jsem byla venku se svými psy a necítila jsem se nějak špatně. Pak jsem se ráno probudila celá zpocená a nemohla jsem se hýbat. Billy byl na mé hrudi a hlasitě mi mňoukal do ucha,“ pokračovala žena v popisu svého neuvěřitelného příběhu.

Když se trochu zmátořila, zjistila, že ochrnula na pravou stranu, a tak okamžitě zavolala své matce, která ji odvezla do nemocnice. Doktoři ženě sdělili, že je dobře, že to do nemocnice stihla včas a nechali si ji tam tři dny. Sam podstoupila angioplastiku a nyní užívá léky na srdce a vrací se pomalu do normálního života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také