Virály

12. května 2021 07:41

sarka.turcekova@gmail.com

FOTO: Muž si vydělává tím, že nabízí místo pro reklamu na svém krku! Kolik za to chce?

Lidé mají nejrůznější způsoby obživy. Tenhle muž se rozhodl využít pro výdělky svůj vlastní krk.

Začínající bloger z ruského Vladivostoku našel nový byznys. Zatímco jiní influenceři nabízejí firmám udělat reklamu na sociálních sítích Faceboku a Instagramu, on se rozhodl vydělávat si tím, že nabízí místo pro možnou reklamu na svém vlastním krku. Zaplatit mu mohou jednotlivci, ale i firmy. Nikdo ve skutečnosti nevěřil tomu, že to bloger Egor Onopko myslí vážně. Jeho fanoušci měli za to, že si třeba dělá jen srandu, když se o tom poprvé zmínil na svém Instagramu. Minulý týden ale zveřejnil důkaz, na kterém má vyfocený svůj vlastní krk s vytetovanou reklamou na krku. Dodal, že za deset reklamných spotů na svém krku zatím vydělal v přepočtu 286 tisíc korun.

Onopko řekl svým fanouškům, že ho k tomu, aby se stal chodícím billboardem, inspiroval digitální tvůrce Jan Stashkevich, který se specializuje na slávu influencerů a také si jako první koupil prostor na jeho krku. Byl také tím, kdo navrhl, aby našel také devět dalších zainteresovaných klientů. Oznámení mladého blogera podle všeho vyvolalo velký zájem podniků i jednotlivců v ruských i sousedních zemích, kteří chtěli, aby se jejich reklama navždy vryla do jeho kůže. Nakonec prodal devět dostupných spotů podnikům a influencerům v Rusku, na Ukrajině a v Bělorusku.

Aby si mohli svůj instagramový přezdívku natrvalo vytetovat na krk onokondy, museli zájemci zaplatit poplatek asi 28 tisíc korun, což je, pochopitelně, přiměřená částka za celoživotní reklamu. Mladý blogger řekl ruským médiím, že o jedinečnou nabídku byl velký zájem, a proto musel mnoho nabídek odmítnout. Aby bylo všechno legitimní, podepsal dokonce se svými klienty smlouvu, podle které musí být tetování na krku viditelné po zbytek jeho života.


Přečtěte si také