Virály

30. března 2022 15:18

redakce Prima Lajk

FOTO: První britský politik vystoupil jako transgender! Proč se rozhodl veřejně odhalit své tajemství?

Odvážný britský politik se přiznal, že je transgender.

37letý velšský politik za konzervativní stranu Jamie Wallis vystoupil jako transgender. Jedná se tak o vůbec prvního britského poslance, který odhalil změnu pohlaví. Ve svém dlouhém příspěvku na Twitteru pak také vysvětlil, proč s přiznáním přišel právě teď.

Poslanec uvedl, jak ke změně pohlaví spěl už odmala, později byl dokonce diagnostikován genderovou dysforií, tzn. vyloženě diskomfortem kvůli svému papírově přiřazenému pohlaví. Osobně si ale myslel, že to všechno zvládne udržet jako tajemství, až dokud nepřestane být poslancem. Před pár lety se jej ale někdo snažil vydírat a on myslel, že to praskne. Nicméně pachatel byl zadržen a policie naštěstí byla diskrétní.

Před pár měsíci byl ale znásilněn a trauma z celého incidentu na něm zanechalo velkou jizvu. A nedokáže ji zahojit jinak, než když začne být upřímný nejen k sobě, ale i ke svému okolí. S tím souvisí i přiznání, že koncem loňského roku boural a následně z místa činu utekl. Vše kvůli strachu z toho, kým je a čemu může čelit. Nyní tak hodlá svůj život zásadně obrátit k lepšímu a svému strachu čelit, což ale může jen tak, že veřejně odhalí, čím si prochází.

Jeho příspěvek se naštěstí setkal s hromadou pozitivních zpráv a vzkazů podpory. Vše je tak zřejmě na dobré cestě a co víc, v budoucnu by navíc poslanec rád inspiroval i další veřejné osobnosti bojující s těmito problémy, aby se nebály učinit to samé.


Přečtěte si také