Darované ostatky matky Jima Stauffera byly místo zkoumání Alzheimera použity ke zkoumání explozí 1
Autor: twitter.com/Reuters Darované ostatky matky Jima Stauffera byly místo zkoumání Alzheimera použity ke zkoumání explozí 1

FOTO: Týpek daroval tělo zesnulé matky na biologické testy. Armáda ho ale použila k tomuto děsivému způsobu

rd. Publikováno: 03.10.2022
Dárcovství s překvapivým koncem.

reklama

Představte si, že vám zemře rodič a vy chcete – i na jeho vlastní přání – naložit s jeho pozůstatky tak, aby to bylo k něčemu dobré. Tak se jej rozhodnete vydat na biologické účely místnímu vědeckému centru. O několik let později se ale dozvíte, že ono centrum tělo vašeho rodiče prodalo armádě, která následně mrtvolu použila při testování silničních výbušnin, aby zjistila, jak přesně se takové exploze projeví na lidské pasažéry. Že to celé zní jako až příliš velký nesmysl? Ano. Vítejte v Americe.

 

Přesně to se totiž stalo Jimu Staufferovi, který takto daroval tělo své matky v roce 2013 instituci Biological Resource Center v Arizoně. O devět let později nyní zjistil, co se ve skutečnosti s ostatky jeho matky stalo, a nutno dodat, že rozhodně nebyl nadšený. Celá věc je o tolik bizarnější, že původně měl mozek jeho matky sloužit k výzkumu Alzheimerovy choroby. Nakonec ji někdo připoutal k židli, pod níž se nacházela výbušnina, která byla následně odpálena. Jako my jsme pro zdravý kapitalismus, ale tohle už je možná trochu moc.

Belinda Rygier

FOTO: Tato žena se léčila ze závislosti na sexu. V posteli měla více než 700 mužů!

reklama