návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

FOTO: Vědci objevili nový druh pavouka, který připomíná slavného Jokera! Vidíte ho v něm taky?

Nový druh pavouka vypadá zbarvením úplně stejně jako filmový hrdina Joker.
Vydáno: 13.07.2020, sis
pavouk
Autor: University of Turku pavouk

Tento druh pavouka naprostou většinu času žije pod zemí, na povrch země vylézá jenom v období, kdy se chce pářit – k vidění tak může být asi na tři týdny v roce. Zbarvením vědcům okamžitě připomněl komiksového záporáka Jokera. Proto ho pojmenovali po herci Joaquinu Phoenixovi, herci, který ztvárnil postavu Jokera ve filmu. Odborný název druhu je „Loureedia phoenixi“, přičemž doteď byly známé jen tři druhy z tohoto rodu.

Podle vědců jsou druhy tohoto rodu pestrobarevné a krásné, a proto by byli rádi, kdyby jejich objevem lidé víc rozuměli nejen kráse, ale i významu pavouků. Zatím zkoumali jen dva samce pavouka, který vypadá jako Joker, které pak detailně prozkoumali a popsali ve studii. Pavouci vylézají zpod povrhu země jenom na podzim, kdy se chtějí pářit, jinak jsou schovaní pod povrchem a navíc u nás nežijí, takže si je můžete prohlédnout jen na fotce.

Jaký je život s pavouky?

7 faktů o pavoucích v domácnosti. Proč je nesmíme zabíjet?

Pavouk

Nechutní masivní pavouci hledají na podzim sex. Proč právě u vás doma?

Článek je zařazen v: pavouk , Joker

reklama