návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

FOTO: Větší než člověk?! Snímek obřího netopýra vyděsil internet

Na internetu začala kolovat dost zvláštní fotografie s netopýrem, který byl doslova v lidské velikosti.
Vydáno: 07.07.2020, sis
netopyr
Autor: Twitter/@AlexJoestar622 netopyr

Zatraceně děsivá fotka netopýra se objevila na Twitteru. Co byste řekli na to, kdyby se takhle velká potvora objevila u vás doma třeba uprostřed noci? Fotografie pocházející z Filipín není žádnou úpravou – takhle velké zvíře tam opravdu našli. Jde o zlatou korunovanou létající lišku, která visí vzhůru nohama ze střechy něčího domu. Když mluvíme o netopýrovi lidské velikosti, tak tím myslíme to, že jeho křídla mohou na šířku měřit až pět a půl metru.

Tělo létající lišky vypadá sice také masivně, ale samotné měří asi jen 30 centimetrů. Obrázek je tak jen otázkou jiné perspektivy – záleží opravdu na úhlu focení, z kterého daný předmět, člověka či zvíře vyfotíme. Díky tomu, že je netopýr vyfocený zezdola, působí tak opravdu giganticky. Podobná perspektiva byla často využívaná například v trilogii Pána prstenů, aby hobiti zdáli menší, i když byli ve skutečnosti stejné velikosti jako herci, kteří v tu chvíli stáli poblíž nich. Zlatá korunovaná liška je momentálně na seznamu ohrožených druhů v důsledku odlesňování a pytláctví.

netopyr
Autor: Twitter/@AlexJoestar622 netopyr
Článek je zařazen v: netopýr , velký netopýr

reklama