Virály

23. prosince 2018 17:18

redakce Prima Lajk

FOTO: Žena zveřejnila fotku nahé hrudi po odstranění prsou kvůli rakovině. Důvod, proč to udělala, dojímá internet

Kdyby stejný přístup k životu jako tahle žena měli všichni lidé, hned by se svět stal mnohem inspirativnějším místem.

38letá Laura Owens, která prodělala rakovinu prsu, sdílela na sociálních sítích fotku svých jizev po mastektomii, tedy po odstranění obou jejích vnad kvůli nemoci. Důvodem bylo, aby podpořila u žen pozitivní vnímání vlastního těla, i přes všechny jeho nedokonalosti. Odvahu k tomuto činu jí dodali její dva kamarádi, kteří prohlásili, že ve svém největším rozkvětu před 10 lety vypadala fantasticky. Jejím cílem je, aby si ženy nebraly tolik k srdci podobné komentáře a nebyly k sobě kvůli nim příliš kritické.

Lauře, lektorce jógy, lékaři diagnostikovali rakovinu v pouhých 31 letech. Nejprve jí odebrali pravé prso a následně i levé. Vytvořili jí nová ňadra, její tělo však špatně reagovalo na implantáty – zežloutla jí kůže v okolí a trpěla obrovskými bolestmi levé paže. V dubnu letošního roku se proto rozhodla, že si nechá odstranit i umělá prsa. Fotku současné podoby svého hrudníku zveřejnila poté, co se zamyslela nad výrokem svých kamarádů, že před deseti lety byla opravdu sexy. V příspěvku prozradila, že se po operaci dlouho bála byť jen vyjít na ulici. Díky nemoci se ale prý naučila mít ráda své tělo takové, jaké je, nestydí se za něj a cítí se v něm dobře.

Po letech strávených prací v barech, kde hodně lidem záleželo na perfektním vzhledu, se dostala do fáze, kdy jí je jedno, co si o ní myslí ostatní. Přestože je dle vlastních slov zjizvená, vrásčitá a plochá, považuje se za silnou ženu plnou života, nikoliv za pouhý sexuální objekt. Její příspěvek okomentovalo už téměř 2 000 lidí, kteří ji obdivovali za její statečnost. A my se k nim musíme přidat, protože takto inspirující lidé se jen tak nevidí. Níže se můžete podívat, že jí absence prsou na kráse rozhodně nic neubírá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také