Virály

26. října 2021 17:04

redakce Prima Lajk

GALERIE: 10 brutálních chyb a skrytých detailů v seriálu Hra na oliheň. Neuvěříte, co všechno vám uniklo!

Seriál Hra na oliheň se stal celosvětovým fenoménem. Všimli jste si ale těchto chyb, které se v epizodách objevily?

Pokud jste poslední týdny nežili v jeskyni, určitě jste zaznamenali nebo viděli seriál Hru na oliheň z jihokorejské produkce. Rychlostí blesku se vyhoupnul na vrchol nejsledovanějších seriálů a dostal se na první místo hned v 90 zemích. Jak už to ale bývá, víc očí víc vidí, a fanoušci si rychle začali všímat chyb a skrytých detailů, které vám mohli uniknout. Pozor pro ty, kteří seriál neviděli celý, článek obsahuje spoilery.

1. Počet hráčů se měnil a jejich čísla se pomíchala

Na začátku bylo ve hře 456 hráčů a každý z nich dostal číslo podle toho, kdy se do hry dostal. Jak se ale zdá, producenti seriálu zapomněli na pár detailů a udělali několik chyb. Hráčka číslo 61 byla původně žena, ale když se podíváte na vyřazovací tabuli, můžete si všimnout, že se najednou změnila v muže. Tuhle chybu udělali tvůrci téměř v každé epizodě.

2. Jednomu z účastníků mělo být přes sto let

Hráč číslo 17 sehrál velkou roli v páté hře, kdy se museli soutěžící dostat na druhou stranu přes skleněný most. Díky jeho sklářským znalostem a zkušenostem dokázal spoluhráčům prozradit, jaké okénko je z tvrzeného či normálního skla. Jeho dovednost zaujala Bílého koně, který si posléze vyhledal jeho složku, na které byl napsaný i rok narození 1897. To by však znamenalo, že by bylo soutěžícímu 124 let. Producenti tuto chybu ale záhy opravili a přepsali rok na 1997.

3. Tvar deštníku se během hry měnil

Ve druhé epizodě si měli hráči vybrat ze čtyř tvarů – kruh, trojúhelník, hvězda a deštník. Ten, který si vybrali, museli přesně ořezat ze známé korejské sušenky. Někteří diváci si však všimli jedné chybky. Když si hlavní hrdina vybral deštník a zjistil, o jakou hru vůbec půjde, tvar deštníku se rázem změnil. Spodní linka, která byla předtím rovná, se změnila na vlnkovanou, aby to měl hráč číslo 456 ještě těžší.

4. Seong Gi-Hun a neviditelné jídlo

Ve třetí epizodě si hlavní hrdina Gi-Hun stěžoval na to, že je jeho jídlo úplně studené. Pozorní diváci si ale všimli, že když si příborem nabíral rýži, vůbec žádná tam nebyla. Strkal si do pusy prostě jenom prázdnou lžíci.

5. Nepřesný anglický překlad

Seriál má mnoho nepřesně přeložených dialogů do angličtiny, což je velká škoda. Například ve scéně, kdy se Han Mi-nyeo, hráčka číslo 212, snaží přesvědčit spoluhráče, aby si ji vybrali do svého týmu, podle anglických titulků říká: „Nejsem génius, ale i přesto jsem to zvládla až sem,“. Ve skutečnosti ale říká: „Jsem hodně chytrá, jen jsem nikdy neměla příležitost studovat,“ což je docela velký rozdíl, zvlášť, když chytrý, ale chudý člověk je v Koreji běžným stereotypem. V českých titulkách byl překlad však správný.

6. Narušená časová kontinuita

V závěrečných scénách, kdy Gi-Hun mluví se svou dcerou, má v ruce mobil Samsung S7. Když se však vrátí zpět a telefonuje se zaměstnancem her, má v ruce Samsung S3. Z ničeho nic se tak jeho telefon změní na starší model.

7. Zázračný mobil Hwanga Jun-ha

Policista Jun-ho se v utajení dostane jako dozorce až dovnitř her. Během toho si pravidelně zapisuje poznámky do svého mobilního telefonu, ze kterého si spoustu lidí, a my musíme říct, že oprávněně, dělá legraci, že má nesmrtelnou baterii. Proč se jeho mobil za celou dobu nevybije? Asi mají v Koreji prostě lepší mobily než my.

8. Na vizitce stálo skutečné telefonní číslo

V seriálu byli potenciální hráči požádáni, aby zavolali na číslo nacházející se na vizitce, pokud se chtějí her zúčastnit. Tvůrci seriálu ale na vizitku napsali skutečné telefonní číslo a dotyčnému chudákovi se nyní snaží dovolat tisíce lidí denně.

9. Kang Sae-byeok měla severokorejský přízvuk

Tohoto zajímavého detailu si mohli všimnou opět jen korejsky mluvící diváci. Sae-byeok měla v některých scénách, kde mluvila se svým bratrem nebo člověkem, který měl převést její rodinu přes hranice, severokorejský přízvuk. Během hry se ho ale snažila maskovat, aby se vyhnula diskriminaci od ostatních spoluhráčů.

10. Každá hra byla namalovaná v místnosti, kde hráči spali

Všechny hry jsou od začátku vyobrazené na zdech v místnosti, kde byli „ubytovaní“ všichni hráči. Kdyby byli jenom o trochu pozornější, dopředu by věděli, jaká hra je vlastně čeká.


Přečtěte si také