Virály

11. října 2021 15:05

redakce Prima Lajk

GALERIE: 7 skrytých zajímavostí z filmů o Harrym Potterovi, o kterých jste neměli ani tušení!

O těchto věcech ve filmech o Harrym Potterovi jste určitě neměli ani tušení.

Ačkoli je to už deset let od vydání posledního filmu o Harrym Potterovi, fanoušci neustále nacházejí nové skryté zajímavosti, které jim předtím unikly. Například jak moc věnujete pozornost kostýmům, které se v příběhu objevují? Někdy totiž mohou prozradit mnohem víc, než si myslíte. Pojďte se s námi podívat na několik detailů, které vám (možná) unikly.

1. Šála Hermiony, Rona a Harryho

Pokud budete dávat velký pozor, můžete si všimnout hned v prvním díle Harry Potter a Kámen mudrců skvělého detailu. Jedná se o scénu, kdy se kamarádské trio baví s Hagridem a každý z trojice má jinak zavázanou šálu. Hermionina je uvázaná úhledně, přesně podle pravidel, Harryho je naopak jen tak ledabyle hozená přes rameno a Ron si svou šálu pro změnu neuvázal nijak. Tenhle malý detail skvěle vypovídá o jejich povahách.

2. Pletené šaty Molly Weasleyové

Jak víme, rodina Weasleyových nemá moc peněz na rozdávání. V příběhu je to zmiňováno hned několikrát a svědčí o tom i oblečení a věci, které rodina vlastní. Můžete si toho ale i sami všimnout například na učebnicích či hábitech z druhé ruky, ale i na šatech Molly Weasleyové. Sama si je totiž háčkuje, aby nemusela zbytečně utrácet za sebe a mohla tak dopřát svým dětem o něco lepší věci.

3. Oblečení Dolores Umbridgeové

Dolores Umbridgeová je jedna z nejnenáviděnějších postav příběhu a pro kostyméry bylo nesmírně důležité nastínit divákům, že jde o velmi konzervativní, mocnou a krutou ženu. Celý pátý díl jste mohli vidět vrchní bradavickou vyšetřovatelku v růžových kostýmkách se stejným účesem s růžovou mašlí. Jak ale děj postupoval, odstíny růžové se čím dál víc proměňovaly do temnější barvy – přesně jako její role.

4. Paruka Zlatoslava Lockharta

Narcistického učitele obrany proti černé magii Zlatoslava Lockharta jste mohli vidět v druhém díle Harry Potter a Tajemná komnata. Čeho jste si ale nemuseli všimnout, byla paruka položená na stole v Lockhartově kabinetu. Jasně to ukazuje divákům, že profesor lže úplně o všem a ani jeho zlatavé kadeře nejsou pravé.

5. Severus Snape

Postava Severuse Snapea je jednou z nejkontroverznějších postav vůbec. Jeho smrt vyvolala ve fanoušcích smíšené pocity lítosti i zadostiučinění. Vzpomeňte si ale na scénu, kdy se Voldemort chystá Severuse zabít. Za jeho zády totiž visí na stěně nebelvírská šála, což svědčí o jeho neuvěřitelné odvaze a schopnosti milovat.

6. Harryho famfrpálový dres

Zapálení fanoušci si mohli všimnout, že Harry má na svém famfrpálovém drese číslo 7. A není snad sedmička to nejmocnější kouzelné číslo? Přesně tak, i Lord Voldemort chtěl dokonce vytvořit sedm viteálů, přičemž sám Harry Potter se stal posléze nechtěně tím sedmým viteálem.

7. Hagridův růžový deštník

Šafář Hagrid může na první pohled působit jako zlověstný poloobr ve spratkovském kožichu, ale je to dobrák od kosti. Jak všichni víte, Hagrid byl vyhozen ze školy čas a kouzel a jeho hůlka byla zničena. Část z ní si ale potají schoval do svého růžového deštníku, aby si kouzly občas pomáhal. A právě barva deštníku ukazuje, jak citlivý a něžný (polo)člověk ve skutečnosti je.


Přečtěte si také