Virály

11. ledna 2021 18:27

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: 10letá holčička posiluje a chce si otevřít vlastní fitko! V kolika letech začala cvičit?

Jen desetiletá holčička si našla pro její věk dost netypické hobby. Začala chodit do tělocvičny, kde posiluje a vzpírá.

10letá Aeryn-Ejjina Atkinsonová není jako ostatní děti. Každý den totiž vstává v 5 hodin ráno, aby mohla vykonávat svou oblíbenou činnost – cvičení a posilování. Sní o zisku zlata na olympijských hrách. Navíc může po letech časného ranního cvičení v tělocvičně až zdvojnásobit svou tělesnou hmotnost. Aeryn-Ejjina sní o tom, že jednou bude mít svou vlastní tělocvičnu. A už nyní začala podnikat kroky k tomu, aby se jí tento sen vyplnil. Už si vypracovala obchodní plán a předložila jej mnoha tělocvičnám, zajištila si schůzky a pracovní stáže na dobu, až jí bude 16. Její otec Craig, který na ni dohlíží každé ráno, když trénuje, řekl, že se do svých plánů pustila během izolace. Plány už ukázali společně několika osobním trenérům, kterým se nápad líbil.

To vedlo k tomu, že chtěla Aeryn kontaktovat více tělocvičen a osobních trenérů, aby zjistila, jestli by mohla nabrat nějaké pracovní zkušenosti nebo je sledovat, aby se dozvěděla víc o odvětví, pro které je tak zapálená. Skupina Gym požádala o videohovor s holčičkou, a ona si tak nakonec promluvila s vedoucím obchodní kanceláře a manažerem jejich tělocvičny Ketteringem, a dokonce i s atletkou her Commonwealthu Deborah Flemingovou. Zeptala se jich na otázky týkající se tělocvičny, fitness plánů a způsobu podnikání. Byli natolik ohromeni, že jí nabídli, aby u nich nabrala pracovní zkušenosti, až jí bude 16 let. Ona se mezitím zaměří na svou kvalifikaci. Od té doby jí poslali také uniformu Gym Group. Ona zatím oslovuje další tělocvičny a osobní trenéry. Jedna trenérka jí nabídla, že může využívat její osobní nahrávací studio.

Kromě otevření tělocvičny Aeryn-Ejjina doufá, že se zúčastní olympijských her, her Commonwealthu a her CrossFit. Ale ví, že v příštích letech musí hodně trénovat, aby měla nějakou šanci. S tím ale nemá problém, jelikož jí cvičení opravdu baví. Začala dělat mrtvé tahy, už když jí bylo 7 let. Zpočátku jí otec nechtěl posilování dovolit, ale nakonec našli bezpečný způsob, jak její nadšení do cvičení s posilování realizovat.


Přečtěte si také